28 листопада
1520 - перший європеєць проплив із Атлантичного океану в Тихий. Після подолання небезпечної протоки на півдні Америки, що сьогодні носить його ім'я, португальський мореплавець Фернан Магеллан на чолі трьох суден увійшов у води Тихого океану, ставши першим європейцем, що проплив з Атлантичного океану в Тихий.
1654 - почалася героїчна оборона козацької фортеці Буша (на Поділлі) від польських військ (30 листопада оборонці підірвали себе разом з фортецею. Цей епізод описаний Михайлом Старицьким у повісті "Оборона Буші".
1895- відбулись перші в Америці автомобільні перегони. За ініціативою чикагської газети "Таймс Геральд" між Чигаго і містечком Уокіген відбулись перші в Америці автомобільні перегони. Поборотися за приз в 2000 доларів забажали 80 ентузіастів з Європи і США, але із-за поганої погоди в призначений час на старт вийшло лише 6 машин. Переможцем став Джеймс Франклін Дюреа, котрий їхав на авто, сконструйовному його братом Чарльзом, - за 7 годин 53 хвилини він подолав 52-мильну вкриту льодом і снігом трасу, до фінішу котрої прибуло лише дві машини.
1921 - Всеукраїнський центральний виконавчий комітет ухвалив постанову про приєднання Радянської України до міжнародної конвенції Червоного Хреста.
1928- на Одещині створено першу в СРСР машино-тракторну станцію (МТС).
1943 — в Тегерані відкрилась перша конференція керівників трьох провідних держав антигітлерівської коаліції — Й.Сталіна (СРСР), Ф.Рузвельта (США) і В.Черчілля (Велика Британія). Конференція тривала до 1 грудня і на ній розглядались питання координації подальших дій союзників у Другій світовій війні. Було досягнуто домовленостей про відкриття в травні 1944 року Другого фронту в Західній Європі, узгоджено кордони Польщі (по "лінії Керзона" і річці Одер), передачу СРСР частини території Східної Прусії, оголошення СРСР війни Японії після капітуляції Німеччини.
1983 - в США запущено космічний корабель багаторазового використання "Спейс Шаттл-9 Колумбія-6" з шістьма астронавтами на борту. Вперше за історію американських космічних польотів одним із членів екіпажу був іноземний громадянини - західно-німецький фізик Ульф Мербольд.
2000 - початок касетного скандалу в Україні. Народний депутат Олександр Мороз оприлюднив аудіокасети з записами розмов у кабінеті Леоніда Кучми стосовно вбивства Георгія Ґонґадзе.
2006 - Верховна Рада України, визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу.
28-11-2017, 09:35
0
1 112