Кожна жіноча доля унікальна. Часто представниці прекрасної статі почуваються незахищеними, особливо під час вагітності, коли відсутня підтримка. Підкрадається думка позбутися свого маляти, бо, здається, виходу немає. А він є, причому не один. На цьому наголошують
спеціалісти Центру кризової вагітності "Дім Надії", що знаходиться на проспекті Незалежності, 114 А. Вони об’єдналися заради хорошої справи – збереження життя.
Організацію зареєстровано в серпні 2014 року, але активна робота розпочалася на початку 2016. До цього часу розробляли концепцію діяльності, готували спеціалістів тощо. Ядро "Дому" складають: директор Іван Георгійович Горда, лікар Оксана Василівна Мандрик, адміністратор Ганна Юріївна Цуркан, консультант Марія Іллівна Мартинюк, волонтер Наталія Миколаївна Шараєва. Є ще багато волонтерів і добродійників. Цей склад задіяний на 99,9%, а всі інші допомагають відповідно до можливостей (фінансово, речами, хтось може свій час подарувати й відвідати матусь).
Прийшовши сюди, жінка може отримати: консультацію; поради психолога або лікаря; допомогу в кризовій ситуації (якщо є бажання народити, але немає соціальної захищеності); повну інформацію про внутрішньоутробний розвиток дитини, про аборт та його наслідки. Також відбуваються заняття з підготовки до пологів, проходять курси реабілітації жінок після аборту. Можна зробити тест на вагітність. Усе анонімно й безкоштовно.
Результатами діяльності та спостереженнями поділилася адміністратор "Дому Надії" Ганна Цуркан:– За рік нашої активної роботи – 21 збережена вагітність. Долю більшості ми знаємо, спілкуємося з мамами й надалі. Десять дітей народилося у 2016 році.
До нас звертаються: зовсім молоді дівчата, які бояться говорити з батьками про те, що потрапили в таку ситуацію; дівчата з порядних сімей, яких обманули хлопці; жінки, які недавно народили, але швидко завагітніли знову (це може бути третя чи четверта дитина) й просто не надто готові до чергових пологів. Є й інша болюча тема – дівчата-сироти, які виховувались в інтернатах. Вони знаходяться в центрах, потребують допомоги, адаптації. Намагаємося надати поміч.
Ще ми зрозуміли, що необхідно працювати з молоддю. Легше, як кажуть, попередити проблему, ніж її вирішити. Раді, що маємо змогу проводити заняття в коледжах, училищах, університетах. Недавно відвідали Чернівецьку спеціалізовану школу-інтернат № 4. Бажаємо працювати зі старшокласниками. Адже зараз вагітність "молодіє". Ми розробили цікаві лекції, відео, макети. Готові провести заходи щодо статевого виховання, шкідливості абортів, попередження ранньої вагітності, венеричних захворювань тощо. Маємо рекламу "Дому Надії" в місті на білбордах, у маршрутках, тролейбусах. Департамент охорони здоров’я дав дозвіл на розміщення інформаційних стендів. Вони розташовані в лікарнях міста та області, щоб жінки, що потребують допомоги, мали змогу нас знайти. Спілкуємося телефоном із дівчатами, є номери "гарячої лінії".
Лікар Центру кризової вагітності "Дім Надії" Оксана Василівна Мандрик додає:– Якщо жінка вирішує зберегти дитину, то беремо над нею своєрідну опіку. Допомагаємо з медичним обслуговуванням, ліками; приносимо дитячий одяг, ліжка, коляски, памперси, каші тощо. Ми поруч, доки вона не отримає першу допомогу від держави. Співпрацюємо з дільничними акушерами-гінекологами, ставимо вагітних на облік. Вони знаходяться під спостереженням спеціалістів, здають аналізи, проходять обстеження. Готуємо їх до пологів, збираємо в пологовий будинок пакет необхідних речей. Спілкуємося з лікарями, постійно на зв’язку. Намагаємося допомогти всебічно.
Волонтер Наталія Миколаївна Шараєва розповідає про поміч, яку надає "Дім Надії", і наводить приклади його маленьких перемог:– Ми робили суботник для однієї молодої сім’ї, де вже є десятимісячна дитина, і жінка знову вагітна. Також була одна пара, яка заплатила в клініці за аборт, але вирішила прийти до нас на консультацію. Ми змогли пояснити, що таке аборт, і вони зробили вибір на користь життя. Був момент, коли потрібно було бути присутньою на пологах. У дівчинки мама – інвалід. Якщо треба бути на партнерських пологах, то із задоволенням підтримаємо навіть у цей момент. Ще перед пологами влаштовуємо свята для мам, які звернулися в наш центр, щоб підбадьорити їх, підтримати, аби не почувалися самотніми та покинутими. Ще рік тому до нас медичні заклади ставилися з недовірою. Наша робота була чимось новим і незрозумілим. Проте тепер лікарні із задоволенням ідуть на співпрацю.
Центр кризової вагітності "Дім Надії" дякує всім небайдужим людям, які допомагають, підприємцям, лікарям, зокрема Світлані Ярославівні Ткачик, заступнику головного лікаря з медичної частини МКМУ "Клінічний пологовий будинок № 2", і Василю Єфремовичу Ринжуку, заступнику головного лікаря КМУ "Міський клінічний пологовий будинок № 1".
Головна мета організації – допомогти жінкам зберегти вагітність. Спеціалісти намагаються вникнути в їхні ситуації, не переконувати, а розповісти про шкідливі наслідки необдуманого вчинку, щоб вони в кризовій ситуації все ж зробили вибір на користь життя.
www.dimnadii.com.uaТелефони довіри: 095 130 99 22, 067 130 99 22, 063 130 99 22
22-03-2017, 19:00
0
3 535