Кожен з нас прагне неповторності та індивідуальності у виготовленні виробів власноруч. Цього дуже легко досягти при використанні такого матеріалу, як фоаміран. Що ж це за матеріал, і як його використовують? Фоаміран – це вспінений етилвенілацетат. Не зважаючи на таку “хімічну” назву, яка може насторожити рукодільниць, даний матеріал є абсолютно безпечним у роботі, і дітки теж з радістю можуть ним творити. Запах, який відчувається при відкритті поліетиленового пакету з фоаміраном, є лише побічним ефектом зберігання і швидко вивітрюється; готові вироби не пахнуть.
Батьківщиною фоамірану є Іран, але на даний час існують і китайські компанії-виробники. У цього матеріалу є багато назв – "фоам", "фом", "ревелюр", штучна замша, пластична замша. Товщина його сягає 1-2 мм та 2-3 мм, розміри варіюються, кольорова гама захоплює.
Товстий фоаміран використовують здебільшого в дитячій творчості, для виготовлення розвиваючих книжок, іграшок, аплікацій, прикрашання різних виробів, а в промисловості з нього виготовляють тапочки, килимки та інше.
Працюючи з тонким фоаміраном, можна прикрасити необмежену кількість найрізноманітніших виробів – кулони, обідки, броші, кільця, віночки, заколки, буси. При нагріванні він може змінювати форму, розтягуватись, моделюватись та запам’ятовувати певну форму. Однак, потрібно пам’ятати, що розтягувати більше ніж на 15% його не рекомендують, тому що можна незворотньо деформувати чи пошкодити матеріал. Молди та різні відтиски теж нададуть неповторності вашому виробу.
Скрапери можуть використовувати фоаміран у прикрашанні альбомів, сторінок, листівок – він легко ріжеться ножицями, фігурними дироколами. Через те, що фоам погано поглинає вологу, його можна мити і не боятися, що він втратить свої властивості.
Кольорова гама широка і постійно оновлюється. Існує повна гама основних кольорів та напівтонів. Надати природності своєму виробу можна тонуючи фоаміран. Для цього використовують в основному пастель та акрилові фарби, але є майстри, що в тонуванні працюють аквареллю, гуашшю та олійними фарбами. Для декору поверхні добре підходять блискітки, стрази, кольоровий пісок.
Фоаміран можна склеїти. Для цього використовують клейовий пістолет та швидко застигаючі клеї. Клей ПВА та клейовий олівець для цих цілей не підходять.
Загалом фоаміран – надзвичайно пластичний, приємний на дотик матеріал. Вироби з нього виходять акуратними та достатньо живими. Діти та початківці оцінять позитивні якості фоамірану. Можливо, створення прикрас та різних виробів з цього невибагливого матеріалу стане вашим улюбленим хобі!
магазин "Палітра", вул. Гоголя, 6
тел.: 095 925 17 77, 096 870 84 52
24-06-2016, 20:00
0
6 847