
Буковинську Резиденцію митрополитів Буковини та Далмації було споруджено ще у 1864-1882 роках. Будівництво тривало майже 20 років. Свого часу будівля пережила фронтовий госпіталь, притулок для євреїв, руйнування під час війни та краєзнавчий музей. Наразі тут функціонує університет. Тож як виглядала буковинська перлина понад століття тому?
Унікальними світлинами на своїй сторінці у фейсбук поділився дослідник і колекціонер Едвард Туркевич.
Раніше ми писали, що будівля Резиденції митрополитів Буковини і Далмації з'явилася завдяки політичним рішенням австрійської влади. До приєднання Буковини до Австрійської імперії митрополії в Чернівцях не було, а православний єпископ знаходився в Радівцях (нині Румунія). Австрійці зробили Чернівці столицею краю, щоб розірвати з молдавською традицією, адже раніше головними містами Буковини були Серет і Сучава.
Оскільки більшість населення краю становили православні, а Буковина межувала з Російською імперією та пізніше Румунією, австрійська влада вирішила зміцнити тут позиції православної церкви. Тому єпископство перенесли до Чернівців.
На місці сучасної Резиденції колись стояла її стара, скромніша будівля. Однак після призначення єпископом доктора Євгена Гакмана почалася боротьба за будівництво нового приміщення.















Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram