Якщо вам подобається цей напій — пийте його із задоволенням, але не варто очікувати від нього чудових ефектів, пише NV.
За словами професорки дієтології та директорки Інституту Лайнуса Полінга при Університеті штату Орегон Емілі Хо, деякі з цих тверджень не мають наукового підтвердження.
Гідратація
Головна перевага гарячої лимонної води — це її зволожувальний ефект, зазначає доктор Хо. Вранці організму особливо важливо заповнити запас рідини після нічного відпочинку.
Адекватне зволоження допомагає регулювати температуру тіла, підтримувати здоров’я суглобів і виводити відходи через потовиділення і сечовипускання. Крім того, воно позитивно впливає на шкіру, настрій і когнітивні функції.
Однак за словами дієтологині Джоан Сальге Блейк із Бостонського університету, лимон не відіграє в цьому процесі ключової ролі. Звичайна вода, трав’яний чай або навіть кава забезпечать той самий ефект.
Травлення
Рідина необхідна для нормального травлення, незалежно від того, додано до неї лимон чи ні, каже клінічна дієтологиня Джуді Саймон з Медичного центру Вашингтонського університету в Сіетлі.
Дослідження 2020 року в Туреччині за участю понад 4500 осіб засвідчило, що в тих, хто випивав понад вісім склянок води на день, ризик закрепів знижувався на 29%. Однак прямих досліджень впливу лимонної води на травлення поки що немає.
Є обмежені дані, що лимонний сік може стимулювати вироблення шлункової кислоти, сприяючи перетравленню їжі. У невеликому дослідженні 2022 року вчені виявили, що лимонний сік прискорює спорожнення шлунка, але ці результати потребують подальшої перевірки.
Дехто стверджує, що лимонна кислота покращує травлення, особливо в літніх людей, у яких із часом знижується вироблення шлункової кислоти. Однак немає переконливих доказів, що невелика кількість лимонного соку дійсно справляє значний вплив.
Імунітет
Вітамін С, що міститься в лимонах, дійсно важливий для імунної системи, загоєння тканин і захисту клітин від ушкоджень.
Якщо додати у воду сік половини великого лимона, можна отримати приблизно чверть добової норми вітаміну С. Однак, як показав аналіз понад 60 клінічних випробувань, високі дози цього вітаміну (від 200 мг на день) не роблять застуду рідшою або легшою.
Дефіцит вітаміну С може спричиняти проблеми зі здоров’ям, але зустрічається рідко. Згідно з дослідженням 2023 року, тільки близько 7% дорослих американців відчувають його нестачу. Тому гаряча лимонна вода навряд чи істотно зміцнить імунітет, зазначає Сальге Блейк.
Втрата ваги
Заміна калорійних напоїв (наприклад, солодкої кави) на лимонну воду може допомогти скоротити споживання калорій і посприяти зниженню ваги, каже Саймон.
Деякі дослідження показують, що цитрусові допомагають стабілізувати рівень цукру в крові, а їх регулярне вживання може знизити ризик діабету 2 типу. Однак за словами доктора Хо, ці дані поки що не є достатньо переконливими.
Гаряча лимонна вода — приємний спосіб почати день, але більшість заявлених переваг поки що не мають наукового підтвердження. Вона допомагає з гідратацією, але не краще за звичайну воду, і містить вітамін С, але не в таких кількостях, щоб значно зміцнити імунітет. А вплив на травлення і метаболізм залишається під питанням.
Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram