Нацполіція та СБУ затримали диверсійну групу осіб, яка на замовлення російського ворога підпалювала релейні шафи на Буковині. Молодики повелися на "легкий" заробіток від агресора та підпалили дві релейних шафи на залізниці у Чернівцях. Інструкції від ворога отримували через соцмережі. За скоєне фігурантам загрожує довічне ув’язнення.
Про це йдеться на сайті відділу комунікації Нацполіції у Чернівецькій області.
Повідомлення про пошкодження релейних шаф на території обласного центру до поліції надійшли 8 та 11 вересня. Для встановлення осіб причетних до скоєння диверсійної діяльності правоохоронці провели комплекс оперативно-розшукових заходів. У результаті кропіткої роботи співробітники Управління карного розшуку ГУНП в Чернівецькій області спільно з колегами з ЧРУП та оперативниками СБУ встановили осіб, причетних до підпалу релейних шаф та затримали їх у порядку ст. 208 (Затримання уповноваженою службовою особою) Кримінального процесуального кодексу України.
Ними виявилися двоє братів віком 21 і 20 років та їх 18-річний сусід. Усі вони жителі Чернівців. Найстарший із спільників купував бензин на заправці та підпалював шахти, інші – спостерігали, щоб не було очевидців і свідків події.
Під час проведення процесуальних дій у мобільних телефонах фігурантів поліцейські виявили листування в Telegram-каналі. Відповідно до переписки із вербувальниками, чернівчани діяли за їхньою інструкцією. У повідомленнях "замовник" надсилав молодикам завдання, а після їх виконання та фотозвіту, перераховував гроші на банківські рахунки. Правоохоронці вилучили речові докази.
Відомості за цими фактами внесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.2 ст. 113 (Диверсія) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування здійснюють слідчі Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області під процесуальним керівництвом Чернівецької обласної прокуратура.
За клопотанням правоохоронців суд обрав фігурантам запобіжні заходи – тримання під вартою.
Відповідно до санкції статті, фігурантам загрожує від 15 років позбавлення волі до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.