RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Омбудсмен назвав умови в Чернівецькій психлікарні "жахіттям": у закладі образилися


Уповноважений ВРУ із прав людини Дмитро Лубінець назвав побачене у Чернівецькій обласній психіатричній лікарні справжнім "жахіттям" і закликав керівництво закладу продемонструвати, що воно готове покращувати ситуацію.

Про це омбудсман сказав сьогодні, 15 березня, під час свого робочого візиту до Чернівців, пише molbuk.ua



Посадовець розповів про зафіксовані порушення в лікарні:

"Сьогодні хотів би публічно озвучити один із прикладів нашої роботи. Це Чернівецька обласна психіатрична лікарня. Ми приїхали з моніторинговим візитом і встановили, що у закладі, розрахованому на 360 пацієнтів, перебуває 490. Санітарні норми на одну людину повинні складати не менше 7 метрів квадратних. Це рекомендація. Станом на зараз там 3,6 метра. Навіть у їдальні розкладені ліжка, люди сплять там, але продовжують приймати їжу в цьому приміщенні. Чи є це порушенням? Так, є. Чи потрібно реагувати на це? Так, безумовно", - сказав Лубінець.

Пізніше він згадав про психіатричну лікарню, відповідаючи на запитання присутніх про побачені на Буковині порушення.

"Найгірша ситуація - по обласній психіатричній лікарні. Я давно не бачив такого жахіття, скажу відверто. Я не сам особисто туди приїхав, приїжджали мої співробітники. Але ми робимо фотографії, фіксацію фактів, мене терміново інформують, і я особисто спостерігаю, що буде далі. А далі будуть акти реагування. Не мої прямі обов’язки вимагати когось покарати. Та ні, ви просто покажіть, що хочете привести це в порядок. Якщо зараз немає фінансування - то просто покажіть, що ви до когось звернулися, заклали це на наступний рік. Але там треба приводити заклад до ладу", - висловився омбудсман.

Посадовець запевнив, що знає про проблеми з нестачею фінансів.

"Але важкий стан нашої держави - це і час можливостей. У нас є дуже багато міжнародних партнерів, які готові допомагати. Ми зі свого боку допоможемо встановити прямі контакти з міжнародними організаціями, донорами, готові привозити їх до вас. Але ми хочемо бачити реакцію. Якщо немає коштів сьогодні, покажіть, що вони будуть завтра-післязавтра. Хочемо бути впевненими, що це питання у вас на порядку денному", - звернувся Дмитро Лубінець до представників влади краю.

Тим часом генеральна директорка Чернівецької обласної психіатричної лікарні Анжела Левицька не приховує образи. Адже не від неї залежить виділення коштів, каже:

"Якщо чесно, колектив, пацієнти, військовослужбовці трохи обурені сказаним. Бачте, перевіряючі збентежені такою кількістю людей у нашому закладі. Але я не знаю, що їх дивує. Хіба вони не знають, що у нас війна? Не знають, що потужності військового шпиталю не розраховані на таку кількість людей? У такому ж режимі працюють і інші медзаклади. Ми єдина лікарня в області такого напрямку, до нас приїжджають на лікування військові. Це та категорія, наявність та кількість якої ми не афішуємо. Ми не маємо права відмовляти людині в наданні психіатричної допомоги. У нас є договір із НСЗУ, де прописана чітка кількість пацієнтів, яким ми маємо надати спеціалізовану допомогу. Відповідно до цього отримуємо гроші.

З початку широкомасштабного вторгнення наш заклад працює не на 50, а на 100 відсотків більше - зі зрозумілих причин. Але ми намагаємося самотужки, а також за допомогою ОВА, підтримати себе. Нам виділяють додатково кошти, щоби лікувати, реабілітувати, вирішувати соціальні питання як військовослужбовців, так і наших пацієнтів. Але чимраз кількість пацієнтів з-поміж військових зростає. Тому треба, певне, запитати в офісу омбудсмена у тому числі, що нам робити далі?" - зазначає Анжела Петрівна.

Вона додає, що наразі у лікарні заповнені військовослужбовцями кілька найкращих відділень. Персонал старається робити все, щоб усі пацієнти мали необхідний догляд та лікування.

"Хоча всі ми дуже втомилися, персонал украй виснажений, але ми зобов’язані цим хлопцям, тож робимо свою роботу. Ну, а щодо гарних умови, то ми чекаємо нову лікарню, де буде 500-600 місць, і залюбки кожному надамо окрему світлу гарну палату. Дуже цього хочемо. Наша лікарня побудована у 1901 році. Востаннє її капітально ремонтували, мабуть, років 40 тому. Персонал і так роками власноруч за власні кошти, за кошти спонсорів постійно підтримує можливість нормально функціонувати. Тому, вважаю, цю інформацію треба спростувати і попросити вибачення у пацієнтів за такі слова", - переконана Анжела Левицька.

Читайте також:
"Не можна поринати в анархію": Лубінець прокоментував напад на працівників ТЦК на Буковині

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
15-03-2024, 19:59
Коментарів 0 Переглядів 4 720


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.