"Не можна поринати в анархію": Лубінець прокоментував напад на працівників ТЦК на Буковині

Новини Чернівців / гаряча тема
2 354
0


Побиття чоловіками представників ТЦК у селі Плоска Вижницького району може бути перекваліфіковане як замах на вбивство, або як перешкоджання представнику державних органів у його діяльності. Що передбачає термін до 10 років позбавлення волі.

Про це сказав уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, коментуючи запитання кореспондентки molbuk.ua щодо цього резонансного випадку.



Омбудсмен зазначив, що це далеко не крапка в цій історії.

Загалом ситуацію він прокоментував так:

"На мій погляд, відбулося кримінальне правопорушення. Наскільки знаю, цих двоє нападників взяті під варту. Ми розуміємо моральний аспект. Так, мене проінформували, що у нападника племінник вважається давно зниклим безвісти. Але ми не можемо собі дозволити поринути в анархію. При всій повазі наш моральний стан не може давати нам індульгенцію для всіх кримінальних злочинів. Хлопці виконують свою роботу, вони не просто так туди приїхали".

Щоби надалі не траплялося схожих випадків, треба в першу чергу проводити роз’яснювальну роботу серед населення.

"Показувати, що представники ТЦК - це теж люди, вони виконують свою роботу. По-друге, якщо ви вважаєте, що будь-які органи діють не у межах своїх повноважень і порушують ваші права, то є органи, які на це будуть реагувати. У тому числі інституція з прав людини. Будь ласка, звертайтеся. Але ніхто ніколи вас не виправдає за взяття в руки тієї ж сокири. Адже сокира - це теж зброя. Фактично це може бути перекваліфіковано як замах на вбивство. Або як перешкоджання представнику державних органів у його діяльності. Це до 10 років позбавлення волі. Тобто це точно не крапка в цій історії", - переконаний Лубінець.

Він висловив бажання, щоби суспільство під час таких історій не розділялося.

"Хтось буде казати, що представники ТЦК на сто відсотків праві. Інші ж скажуть: “Та ні, цього чоловіка теж треба зрозуміти”. Алеє закон. Усі повинні зрозуміти: правова держава може вистояти тільки тоді, коли вона буде діяти виключно на підставі законів", - наголосив омбудсмен.

Нагадаємо, двоє жителів Вижницького району приїхали до контрольно-пропускного пункту, спровокували конфлікт, завдали тілесних ушкоджень працівнику територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також пошкодили транспортний засіб. За цим фактом слідчі поліції розпочали кримінальне провадження.

У зловмисника, який на автомобілі "Нива" збив співробітника ТЦК у селі Плоска, на фронті зник безвісти син, а також воює батько.

Чоловікам, які побили представника ТЦК на Путильщині, загрожує до семи років тюрми. Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Наразі досудове розслідування триває за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за вчинення хуліганства із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень

Як повідомлялося, сьогодні, 15 березня, у Чернівцях із робочим візитом перебуває омбудсмен Дмитро Лубінець. На прийом до омбудсмена в Чернівцях записалося кілька сотень родин військових.

Читайте також: Чому така жорстокість: Лубінець обурився побиттям 34 чоловіків, яких затримали на Буковині

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
У Чернівцях уночі підпалили три авто. Поліція затримала причетних - фото
6 429
Планові знеструмлення: де на Буковині 10 жовтня не буде світла
4 957
Кіцманська міськрада прокоментувала ситуацію щодо "розваг" підлітків на цвинтарі
4 765
"Непоправне горе в нашій громаді": на війні загинув буковинець Мирослав Мельничук
4 740
У громаді на Буковині хочуть збудувати найпотужнішу сонячну електростанцію у західному регіоні
4 429
Оновили мережу ліцеїв на Буковині: скільки закладів навчатимуть старшокласників
4 334
У центрі Чернівців горить підсобне приміщення готелю - фото
3 706
Від важких поранень у лікарні помер відважний воїн з Буковини Юрій Сумарюк
3 430
Релігійна організація УПЦ МП судиться із владою за храм на території лікарні Чернівців
3 317
Обстріли енергосистеми в Україні: у Чернівціобленерго розповіли про ситуацію на Буковині
3 064


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.