Сьогодні, 16 травня, не стало видатного композитора, музиканта, засновника славнозвісного на весь світ ВІА "Смерічка", легенди української естради Левка Дутківського.
Про це у фб повідомив журналіст, історик української естради Михайло Маслій, пише molbuk.ua
"У рідних Чернівцях в кардіологічному центрі, після перенесеного інфаркту і коронавірусу, 16 травня 2023 року близько 20 години помер один із основоположників української естрадної пісні, великий вчитель, композитор, музикант і стратег Левко Дутковський. До 80 повних літ додалося лише 37 мучених і хворобливих днів", - написав Михайло Маслій.
Левко Дутківський (Лев Тарасович Дутковський, народився 9 квітня 1943, Кути, нині Івано-Франківська область) — український музикант і композитор, засновник і керівник вокально-інструментального ансамблю "Смерічка", Народний артист України, режисер, педагог, один із основоположників української естрадної музики.
1963 року закінчив Мукачівське музпедучилище за спеціальністю вчитель музики і співів.
1977-го закінчив Київський державний інститут культури ім. О. Корнійчука, (спеціалізація режисура масових видовищ).
1966 року на Буковині у місті Вижниця Левко Дутківський створив біг-біт групу "Смерічка", яка вперше використавши електроінструменти, стала одним із перших ВІА в колишньому СРСР.
1968-го одружилися з Аллою Дутковською. Йому було 25, а їй — 18.
Для ансамблю Дутківський написав і аранжував пісні "Сніжинки падають" (1966), "Бажання" (1967), "У Карпатах ходить осінь" (1968) на слова Анатолія Фартушняка, рок-композицію "Черемоше сивий" (1969) на слова Миколи Негоди, блюз-баладу "Скрипка без струн" (1971) на слова Анатолія Драгомирецького та інші.
Ці твори з елементами рок-, поп-музики, джазу та українського фольклору визначили творчий напрямок "Смерічки", що дали українській естрадній пісні в 60–70 роках XX століття нову музичну хвилю. Левко Дутківсьий з нуля навчав грати на музичних інструментах переважну більшість музикантів, розписував і розучував з ними партитури пісень, вчив співати, працюючи над вокальною манерою. В той час "Смерічку" легко можна було впізнати без оголошення по радіо і телебаченню.
Ансамбль зі своєю оригінальною манерою виконання яскраво вирізнявся серед інших подібних колективів в Україні, які робили спроби копіювати "Смерічку".
Своєрідний новаторський музичний стиль і манеру виконання "Смерічки" Дутківського підхопив тоді і юний студент Чернівецького медінституту Володимир Івасюк. Свої перші твори Івасюк приніс Дутківському, які завдяки ансамблю "Смерічки" стали популярними у світі. Керований Левком Дутківським колектив здобув лауреатські перемоги з піснями "Червона рута" і "Водограй" на Всесоюзних телеконкурсах "Пісня-71", "Пісня-72". А 1972-го ансамбль "Смерічка" з піснею Дутківського "Горянка" на слова Миколи Леонтюка в Москві став лауреатом телеконкурсу "Алло, ми шукаємо таланти".
З 1973-го Дутківський разом із "Смерічкою" працював в Чернівецькій обласній філармонії і гастролював майже по всіх республіках тодішнього СРСР та за кордоном (1973–1982).
Ним написано понад 100 музичних творів, які стали надбанням українського естрадного мистецтва і увійшли до репертуару видатних, популярних співаків та колективів. Пісні Левка Дутківського записано Московською фірмою "Мелодія" на 14 платівках (1970–1991), канадською фірмою "Евшан" (1979) та ін., надруковані в багатьох збірках, звучать у телефільмах "Червона рута" (Укртелефільм, 1971), "Виступає ансамбль „Смерічка“ під керівництвом Левка Дутківського" (Таллінфільм, 1975) й ін.
Завдяки Дутківському та керованому ним ансамблю "Смерічка", починався професійний злет і популярність солістів "Смерічки" Назарія Яремчука і Василя Зінкевича, композитора Володимира Івасюка, співаків: Софії Ротару, Людмили Артеменко, Іво Бобула, Павла Дворського й інших.
1996-го заснував і провів як режисер та сценарист Всеукраїнський фестиваль естрадної пісні ім. Н. Яремчука у м. Вижниця. Левко Дутківський працював із обдарованою молоддю, був головою і членом журі престижних пісенних фестивалів. Очолюваав на громадських засадах обласний благодійний фонд імені Назарія Яремчука.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.