У внутрішній дворик на вулиці Штейнбарга, 23 чернівчани та гості приходять на екскурсію. Тут на стіні старого будинку можна побачити велику картину всесвітньовідомого художника Сергія Радкевича, яку мистецтвознавці вважають зразком сакрального мистецтва.
– У мене виникла ідея, яка зараз пропагується в Україні, а в Європі вона відома вже давно – облаштувати арт-дворики в буферній зоні, – розповіла Наталія Богомаз, директору галереї "SweetАРТ", яка знаходиться в цьому будинку. – Таких двориків у Чернівцях має бути дуже багато. Але в нас досить важко це робити, бо мешканці чомусь виступають проти. Вони звикли жити по-міщанському тихо, культура їх взагалі не цікавить. Я зустрічалася з багатьма художниками, які роблять арт-дворики в Україні, й виявилося, що така ситуація з мешканцями не лише в нас. Та ми все одно вирішили щось робити. Комунальники дозволили нам наклеїли плитку на витяжці з бомбосховища. Їх виготовили під час пленеру міжнародної кераміки, куди приїхало 15 майстрів з різних країн. Я запропонувала їм залишити не тільки свої роботи для нашої галереї, а й зробити щось цікаве для арт-дворика. Ці плитки ексклюзивні, їх наклеїли самі майстри. Вийшов дуже цікавий флеш-моб. Ця колекція плиток щороку поповнюватиметься.
Потім директор галереї вирішила, що потрібно розмалювати занедбану стіну будинку у дворику.
"Мене підтримала міська влада, яка навіть профінансувала ці роботи. Хоча плата була чисто символічною, – запевниал пані Наталія. – Ми вирішили зробити фестиваль стріт-арту, який ще називають вуличним мистецтвом. Місто має свій модерн, свою сецесію і не можна порушувати їх. Сучасне мистецтво потрібно дуже делікатно робити. Знайшли місця для малюнків, які можуть підсилити атмосферу міста, його індивідуальність. Запросили відомих художників з Чернівців, Києва та Львова. Олег Любківський взявся розмальовувати будинок № 48 на вулиці Богдана Хмельницького. Він переносить на стіну стару австрійську листівку в академічній манері. Друга локація – цей дворик на Штейнбарга, 23. Тут працював всесвітньовідомий художник Сергій Родкевича, який закінчив Львівську художню академію. Він займається і графікою, і живописом, і вуличним мистецтвом. Його малюнки є в багатьох містах України. Тепер його робота на сакральну тематику є і в Чернівцях, чим ми повинні пишатися. Цей образ взято із візантійської ікони. Про Радкевича видали каталог у Парижі, де також просять розписати стіни. Три проекти він виконав у Німеччині".
Ще один зразок вуличного мистецтва можна побачити на вулиці Вірменській біля будівлі департаменту ЖКГ міськради. Молоді київські художники-монументалісти розмалювали у дворику великий сарай, зобразивши на тлі собору абстрактну ілюстрацію міфу викрадення Європи Зевсом. Малюнок виконано у жовто-блакитних тонах.
2-10-2015, 15:07
0
4 294