П'ятниця, 04 квітня 2025

Буковинці сплатили понад 16 мільйонів "депозитнго" податку

Новини Чернівців / економіка, бізнес
1 594
0
Буковинці сплатили понад 16 мільйонів "депозитнго" податку

Пасивні доходи вкладників Буковини принесли до активу бюджету понад 16,5 мільйонів гривень, сектор комунікацій Головного управління ДФС у Чернівецькій області.

За вісім місяців нинішнього року з дивідендів, процентів на поточний рахунок у банках, кредитних спілках та процентів на вклади жителів Чернівецької області до бюджету надійшло 16,5 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб. Ідентикативні показники виконали на 118,1 відсотки або перевищили на 2,5 мільйони гривень.

Податківці нагадують, що пасивні доходи включаються до складу місячного оподатковуваного доходу. До таких відносяться: роялті, дивіденди, проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок та проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках. Оподатковуються дані доходи відповідно до Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів" з 1 серпня 2014 року.

З 1 січня 2015 року ставку податку для оподаткування доходів у вигляді процентів за поточними чи депозитними рахунками збільшено з 15 до 20 відсотків. Така система оподаткування пасивних доходів функціонує у зв’язку з змінами, внесеними до Податкового кодексу законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", який набрав чинності з 1 січня 2015 року.

За діючим правовими вимогами вкладникам не потрібно самостійно утримувати та перераховувати до бюджету суму податку, що підлягає сплаті. Цю функцію виконують виключно податкові агенти – банки та кредитні спілки. Адже банк чи кредитна спілка із нарахованих пасивних доходів самостійно утримує 20 відсотків податку та перераховує їх до бюджету, при цьому не має значення ані сума вкладу (депозиту), ані розмір отриманих відсотків – така ставка діє абсолютно для всіх.

Банки та кредитні спілки, які нараховують доходи у вигляді процентів на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці, у звіті 1-ДФ відображають лише відомості про суми доходів та суми утриманого податку, але не відображають відомості, які дозволяють ідентифікувати платника податків. Отже, банківська таємниця зберігається.

Інші податкові агенти (наприклад, емітенти облігацій), відображають відомості у звіті 1-ДФ за загальними правилами.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

23:32
Завдяки їм ми на своїй землі. Долучіться до збору на дрони для воїнів 80 бригади
23:20
У Чернівцях поточно відремонтують міжбудинкові проїзди: де саме
23:00
Виробникам рекомендували не підвищувати ціни на яйця до Великодніх свят
22:40
Кому зі знаків зодіаку пощастить вихідними, 5-6 квітня
22:20
Політичні ігри у Чернівцях: кілька фракцій закликали голову облради скласти повноваження
22:00
Фрукт, який виявився утричі кориснішим, ніж банани та цитрусові
21:40
У Чернівцях відкрили меморіальну дошку безвісти зниклому військовому Олександру Лендєлу - фото
21:20
На вулиці у центрі Чернівців вирили траншеї: міняють газові труби - фото

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм