Чого не вистачає туристам у Чернівцях? Які проблеми треба негайно вирішувати? На ці запитання "МБ" відповіли екскурсоводи.
"Загалом усе, що потрібно для туристів, у Чернівцях є. Проводяться безліч екскурсій на різну тематику. У вихідні мерія навіть проводить для туристів екскурсію містом безкоштовно. Із картами проблем теж, думаю, немає. В екскурсійному бюро за дві гривні можна їх придбати. Є різні можливості, головне мати бажання і не лінуватися шукати потрібну інформацію, – каже директор екскурсійного бюро Павло Колядинський.
Потрібні туристичні центри на вокзалахЗвичайно, було би непогано відкрити туристичний центр на залізничному вокзалі і в інших місцях, де є багато туристів. Інформаційні панно не завадили б. Деякі туристи скаржаться, що в місті немає закладів, де можна зранку поснідати. Така проблема справді є, проте в Чернівцях немає такого потоку туристів, щоб підприємці відкривали для них нові заклади, – продовжує Павло.
– Найбільша проблема у нас – дороги. Через погані дороги туристи, які подорожують своїм транспортом, витрачають набагато більше часу, ніж вони очікували, – каже директор муніципальної бібліотеки Леся Щербанюк, яка у вільний час проводить екскурсії містом. – Також потрібен інформаційно-культурний центр, де організовувалися би екскурсії містом, який працював би без вихідних. Нам потрібен також потужний сайт, на якому туристи знайдуть абсолютно всю потрібну інформацію.
Чернівці – спокійне місто. Сюди їдуть відпочивати родинами. Тут має панувати затишок і комфорт. Туристам у місті не вистачає чогось чисто буковинського. Немає закладів, де можна смакувати лише буковинські страви. У нас дуже смачна різноманітна кухня, а всюди піца і львівські пляцки, – каже пані Леся.
Також у Чернівцях туристи хочуть слухати чисту українську мову. Проте, на жаль, у більшості закладів У місті говорять російською, навіть багато екскурсоводів проводять екскурсії російською мовою.
Слабке транспортне сполучення міста– Львів зробив собі успішну рекламу. Реклами Чернівців як туристичного центру недостатньо, – каже директор туристичного бюро Тамара РУДЯГА, – Суттєва проблема в тому, що людям нічим зайнятися в Чернівцях. Часто туристи хочуть відвідати той же органний зал, а він закритий. У театрі ціни сильно зросли. На територію університету без грошей не потрапиш. Це все не сприяє розвитку туризму в Чернівцях, – продовжує пані Тамара.
– Відсутність належного транспортного сполучення міста з іншими обласними центрами та європейськими містами – це один із гальмуючих факторів розвитку туризму на Буковині. Яка загальна картина щодо транспортного сполучення? Наше місто має залізничне сполучення лише з кількома обласними центрами, аеропорт не працює, та й якість автомобільних доріг бажає бути кращою, – вважає Оксана ЛЕЛЮК, голова туристичної громадської організації "Палітра Буковини". – Туристичний продукт має постійно удосконалюватися, доповнюватися. Представники туристичного бізнесу мають дбати про створення нового туристичного продукту, розробку нових маршрутів. Лише невелика кількість туроператорів області працює на внутрішній, в’їзний туризм – це прикро. А ще більше засмучує те, що сегмент послуг, які надаються, невеликий і кількість туристичних програм, що включають перебування на теренах Буковини, теж незначна і незмінна впродовж багатьох років.
– Як на мене, мало відомостей про туристичні переваги нашого краю. Особливо бракує інформації на іноземних мовах. Процес промоції краю, його особливостей, унікальності має тривати постійно, прикріплюватися якісними, фото-, відеоілюстраціями, картосхемами і порадами. Варто зробити так, щоб потенційний турист, знаючи якомога більше про місто і область, прагнув особисто це побачити, відчути. Туристам бракує місць, де можна було придбати сувеніри на згадку про Чернівці, Буковину. Мало в місті речей, продуктів, харчів, які б асоціювалися з Чернівцями. Відсутній брендінг як такий. Туристи прагнуть не лише побачити архітектуру Чернівців, а стати учасником якогось дійства. Тому більшість гостей міста зорієнтовані на приїзд у період, коли відбувається якась подія: фестиваль, ярмарок, – продовжує пані Оксана.
У Чернівцях достатня кількість фахових екскурсоводів, які постійно удосконалюють рівень підготовки. Попри те, що є екскурсоводи, які проводять екскурсії іноземними мовами, існує потреба в їхньому збільшенні. Окрім цього маємо недостатню кількість екскурсоводів, які б працювали в межах області. Залишається невирішеною проблема приїжджих екскурсоводів. Маю на увазі, що часто екскурсоводи з інших міст, маючи нижчий рівень знань, відбирають "хліб" у екскурсоводів нашого міста, – зазначає О. Лелюк.
5-09-2015, 10:40
0
2 760