Ліквідовано лінійний відділ міліції на ст. Чернівці.
Про це повідомляє прес-служба УМВС в області.
У зв’язку із ліквідацією лінійного відділу всі кримінальні правопорушення та інші події, вчинені на території залізничного транспорту із початку серпня будуть реєструватись в журналі Єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події у Першотравневому РВ УМВС в Чернівецькій області за адресою: м. Чернівці вул. Руська, 183 та у райвідділах міліції на території, яких є об’єкти залізничного транспорту.
Громадяни, стосовно яких вчинені кримінальні правопорушення на території та об’єктах залізничного транспорту, можуть звернутись особисто із письмовою заявою за вищевказаною адресою, а також до інших територіальних районних відділів міліції або зателефонувати на спецлінію "102".
Разом з цим, надаємо роз’яснення щодо прийняття, реєстрації заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події в органах внутрішніх справ України:
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 10 Закону України "Про міліцію" міліція зобов'язана приймати та реєструвати заяви й повідомлення про кримінальні та адміністративні правопорушення, своєчасно приймати за ними рішення. Заяви і повідомлення про кримінальні правопорушення, що вчинені або готуються, незалежно від місця і часу їх скоєння, повноти отриманих зведень і форми подання, а також особистості заявника реєструється цілодобово оперативним черговим того органу внутрішніх справ, до якого звернулася особа чи надійшло повідомлення.
Працівник міліції на території України незалежно від посади, яку він обіймає, місцезнаходження і часу в разі звернення до нього громадян або службових осіб із заявою чи повідомленням про події, які загрожують особистій чи громадській безпеці, або у разі безпосереднього виявлення таких, зобов'язаний вжити заходів для попередження і припинення правопорушень, рятування людей, подання допомоги особам, які її потребують, встановлення і затримання осіб, які вчинили правопорушення, охорони місця події і повідомити про це в найближчий підрозділ міліції.
Заяви фізичних або юридичних осіб про вчинені кримінальні правопорушення можуть бути усними або письмовими. Усні заяви заносяться до протоколу, який підписують заявник та посадова особа, що прийняла заяву. При цьому заявник письмово попереджається про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, що передбачено ст. 383 Кримінального кодексу України.
Відповідно до ст. 60 Кримінального процесуального кодексу України заявник має право:
- отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію;
- подавати на підтвердження своєї заяви речі і документи;
- отримувати інформацію про закінчення досудового розслідування.
10-08-2015, 16:57
0
2 161