Стихійні пляжі у районі мостів — дуже небезпечні. Між опорами мостів течія звужується, а потім різко розширюється і стає дуже швидкою. Внаслідок цього утворюється вир.
Про цe журналісту molbuk.ua розповів
начальник Чернівецької міської рятувальної станції Василь МАНИК.- Також часто трапляються ями, валуни, - зауважує Василь Маник. - У районі мосту у Магалі, де
потонув 17-річний хлопець із Чернівців, дно дуже глибоке. І там багато потонулих дерев, за які можна зачепитися, вдаритися, зрештою, злякатися. А паніка на воді — це також дуже небезпечно.
Не можна стрибати у воду у неперевірених місцях ні ногами, ні головою вниз, застерігає рятувальник. Таким чином люди вже не раз ламали і голови, і ноги. Тут доречна приказка: “не знаючи броду, не лізьте у воду”. Треба дуже обережно заходити у воду у незнайомих місцях. Ретельно обмацувати ногами дно. Також повільно заходити у воду ще й для того, щоби організм призвичаївся до температури води. Адже вода зараз досить прохолодна, незважаючи на спеку на вулиці.
- І взагалі, нічого шукати екстриму на воді, - підсумовує Василь Маник. - От чому потонулий хлопець, який жив на вулиці Б. Хмельницького у Чернівцях, пішов стрибати у воду аж до мосту у Магалі? Невже не міг податися на міський пляж? Адже вода всюди однакової температури. Навіть якщо вона неглибока, можна лягти пластом і так охолодитися. Принаймні це буде безпечно для життя. Прут - гірська річка, і жартувати з нею не треба.
23-07-2015, 11:39
0
2 210