Фірму з Чернівців "Букавтокомфорт", яка надає послуги з експорту грецьких горіхів з України, звинуватили у корупційному "горіховому" скандалі.
Про це йдеться у сюжеті передачі "Наші гроші з Денисом Бігусом" на телеканалі ЗІК.
Зокрема автори сюжету акцентують, що навіть після зміни влади в Україні, тиск на підприємців, які займаються "горіховим" бізнесом, досі існує. Мовляв, схеми залишилися ті самі, що при Януковичу, проте змінилися тільки назви фірм-"одноденок" і прізвища власників.
Журналісти "Наших грошей" повідомляють, що у жовтні 2014 року глава ДФС Ігор Білоус підписав народжений кимось із заступників лист, у якому йшлося, що представники митниці отримують від експортерів горіхів грошові винагороди у значних розмірах. Натомість ухиляються від сплати податків та не повертають валютну виручку.
Проте, зауважують автори сюжету, під антикорупційним обґрунтуванням з’явилося небезпечне доручення:
"Тут надається вказівка не перевіряти корупцію на митниці і в Державній Фіскальній службі. Тут дається вказівка перевірити всіх експортерів грецького горіха", - каже підприємець Володимир Чуба.
"Під прес, який, за логікою мав би накрити одноденні компанії із заниженою ціною в 1,5-2 долари за кілограм, потрапили експортери з 10-20 річним досвідом і найвищою вартістю горіха – 8-11 євро", - повідомляється в сюжеті.
"Разом з тим, десятки підозрілих фірм як вивозили, так і вивозять величезні обсяги горіху за заниженими цінами", - констатують журналісти.
Водночас автори сюжету акцентують увагу на тому, що, якщо перші півроку після зміни влади "горішникам" ніхто не нагадував про "відкати", то восени з’явилися загадкові посередники з натяками.
"До нас приїжджали у вересні перед початком горіхового сезону. Людина сказала, що вона тут рішає з новою владою, у всі кабінети заходить, ледь не прем’єри-президенти", - розповів підприємець Віталій Макєєв.
Також зазначають, що дзвонили й до інших підприємців з інших міст, обіцяючи гарантію безпроблемного експорту горіхів. "Наші гроші" зауважують, що єдине, що змінилося з часів Януковича у сфері "горіхового" бізнесу – це власники і назви фірм-прокладок. Мовляв, одні "модні" фірми поступово змінилися іншими.
Наприклад, чернівецька компанія "Букавтокомфорт", представник якої, за словами свідків, активно підтримував Володимира Хоменка під час зустрічі "горішників" з керівництвом ДФС.
Автори сюжету зазначають, що фірма пропонувала і досі пропонує послуги з організації горіхового експорту.
Журналістка "Наших грошей" Аліса Юрченко зателефонувала керівнику фірми Денису Паденку, аби начебто домовитись про ці послуги.
"У мене є 10 тонн горіхів. Є контракт з Туреччиною. Хотіли би відправити через Румунію фурою, можете допомогти?", - запитала у телефонній розмові журналістка.
"Так", - відповів підприємець.
Далі в сюжеті зазначається, що "Букавтокомфорт" - фірма незвичайна. Раніше вона мала іншу назву, а створював її депутат Чернівецької міськради Юрій Ватаманюк.
"Тим часом у Чернівецькій ДФС працює Надія Костомська, у дівоцтві Костомська, а після одруження вона має подвійне прізвище – Костомська-Ватаманюк", - зауважили в телесюжеті.
Водночас журналісти нагадали, що саме у Чернівцях тривалий час працював Володимир Хоменко - зокрема, у місцевій податковій міліції.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.