З початку року в Чернівецькій області зареєстрували 83 квартирних крадіжки та 197 – з приватних будинків. Найбільше квартир обікрали у Чернівцях, а будинків – у районах.
– Із 83-ох квартирних крадіжок, які сталися цьогоріч, 40 вже розкрили. Збільшилися крадіжки з будинків. Якщо торік їх було 155, то нині вже маємо майже 200, – розповів
начальник відділу управління карного розшуку УМВС України в області Василь Гливка. – Наші працівники виявили групу "гастролерів" із Молдови та Київської області, які скоїли на території області шість квартирних крадіжок. Також затримали громадянина Молдови, який в одиночку пограбував 17 квартир. Ще один чоловік здійснив 22 крадіжки з приватних будинків. Перед тим, як обікрасти житло, злочинці намагаються дізнатися все про власників та сусідів. Тому не потрібно розповідати всім про свій достаток. Кошти та дорогоцінності краще зберігати в банку, особливо якщо їдете кудись на тривалий термін. Злодії вибирають такий час, коли більшість людей перебувають на роботі – з 09.00 до обіду. Проникають у житло, зламуючи серцевину замка вхідних дверей або "віджимаючи" металопластикові вікна. Беруть здебільшого вироби із дорогоцінних металів та валюту, інколи – побутову техніку. Найбільше квартирних крадіжок здійснюється у спальних районах, де немає відеоспостереження. Можливо, мешканцям багатоповерхівок слід скинутися і встановити відеокамери біля входу до своїх будинків.
У літній період відпусток кількість квартирних злодіїв значно збільшується. Одним із найбільш надійних способів захисту домівки є охоронна сигналізація. Система безпеки встановлюється в квартирі або будинку й виводиться на пульт спостереження охорони. Якщо до житла спробують проникнути грабіжники, то за лічені хвилини прибуде наряд міліції та перешкодить їм.
– Як свідчить наш досвід, на крадіжку в квартиру або будинок, які знаходяться під охороною Державної служби, злочинці не йдуть, – запевнив начальник центру технічної охорони ВДСО при УМВС України в області Віталій Бураковський. – З першого по 15 червня можемо взяти житло громадян під охорону за половину вартості монтажних послуг. Ми працюємо на всій території області, за винятком Герцаївського, Вижницького та Путильського районів. На прохання мешканців хочемо запровадити групи швидкого реагування у Берегометі та Вижниці. За останній рік збільшилася кількість людей, які почали встановлювати у своїх домівках охоронну сигналізацію. Якщо раніше таких клієнтів було в межах п’яти-семи відсотків, то зараз – 22 відсотки. Вартість монтажу охоронної сигналізації в квартирі становить 6,5 -7 тисяч гривень. Мешканці можуть об’єднатися і встановити спільне обладнання на кілька квартир, тим самим здешевивши його. Щомісячна плата за охорону квартири становить 160-170 гривень, будинку – 180-190 і більше гривень.
Як уникнути крадіжки?*Не повідомляйте домашню адресу і номер телефону стороннім без потреби.
*Якщо продаєте цінні речі, не вказуйте в оголошенні час своєї відсутності в квартирі.
*Не носіть ключі від квартири разом з документами. Втративши ключі, негайно замініть замки або ж поставте додаткові двері.
*Дуже необачно залишати ключі під килимком або в поштовій скриньці. Якщо виявите, що хтось колупався у замках, терміново сповістіть про це свого дільничного.
*Обов’язково зачиняйте вікна і кватирки, якщо проживаєте на першому або останньому поверсі, а також у квартирах, розміщених біля пожежних сходів та прибудов.
*Накопичення кореспонденції в поштовій скриньці вказує злочинцям на тривалу відсутність господарів. Домовтеся з родичами або сусідами, аби вони під час вашої відсутності забирали пошту.
*Подбайте про страховку власного майна на випадок крадіжки.
*Пам’ятайте, що основними способами захисту вашої квартири чи будинку є надійні замки та двері, грати на вікнах, собака, сигналізація та централізована охорона.
27-05-2015, 16:32
0
1 881