У Художньому музеї Чернівців уже втринадцяте відкрилася виставка "Вишиваний дивотвір". Понад 50 майстрів представили більше ніж 200 унікальних робіт. Серед учасників – четверо чоловіків. Наймолодшим вишивальницям виповнилося лише шість років.
Марія Ващук подарувала військовим свою картину, на якій вишила тризуб. Деякі роботи виставлять на продаж, а отримані кошти віддадуть на потреби бійців. На виставці можна побачити вишиті рушники, сорочки, сукні, картини, ікони. Наталя Боднар представила серію робіт "Мальовнича Україна". Валентина Сучеван зобразила на полотні ніжність, Галина Білявська – кохання, Ольга Скрипник – танок лелек. Викликала захоплення робота шестирічної Олі Крачило "Україна у вишиванці". А семирічний Славік Николайчук вишив "Українську сонячну долину". 19-річний студент Вищого професійного училища № 3 Юрій Антонюк представив десять своїх робіт, зокрема вишиті сорочки. А Дмитро Павлюк вишив ікону і картини.
Любов Ветлінська представила серію робіт про Україну: "Українка-осінь", "Вечеря біля хати", "Україночка на Великдень", "Ніч на Івана Купала". Лілія Швайцер брала участь у всіх виставках "Вишиваний дивотвір". Цього разу вона зобразила на полотні танець, а її донечка Вівіан висловила своє побажання на картині "Хочу танцювати". Свої роботи представили Анна Подільчук з шестирічною донечкою Олександрою. Жінка вишила для себе і доньки костюми, в яких вони прийшли на "Вишитий дивотвір". На багатьох картинах вишиті найкращі архітектурні споруди Чернівців. Ольга Найдиш зобразила на полотні університет і міський дворик Хоча Олександр Романюк проживає у Кам’янці-Подільському, але закоханий у Чернівці. Чоловік вишив драмтеатр.
– Учасники готувалися до цієї виставки весь рік, – розповіла організатор "Вишиваного дивотвору", директор рукодільної мережі "Санта" Одарка Кучерява. – Серед них – як відомі вишивальниці, так і початківці. Роботи експонуються тільки один раз. За 13 років на виставках було представлено тисячі прекрасних вишивок. Кожному "Вишиваному дивотвору" ми даємо тематичне спрямування. Цього разу вирішили зобразити у вишивці Україну: звичаї і традиції, культуру, символіку, живопис. Як і торік, майстри та відвідувачі виставки долучилися до благодійної акції "Допомога українській армії". Виставка "Вишиваний дивотвір" у Художньому музеї триватиме до 17 травня.
27-04-2015, 11:10
0
3 674