До 150-річчя художника Івасюка на Буковині висадили 150 туй

Новини Чернівців / фоторепортаж / Життя
1 924
0
До 150-річчя художника Івасюка на Буковині висадили 150 туй

Алею слави із 150-ти туй на честь 150-ліття видатного буковинського художника Миколи Івасюка висадили у Заставні учні та вчителі місцевої школи. Висадили алею на подвір’ї біля школи. Кошти на туї були зібрані батьками, садили самі школярі.

- Під час зустрічі з дітьми ми думали, як би вшанувати Миколу Івасюка? - розповідає директор Заставнівської ЗОШ Надія БАЧИНСЬКА. - У нас немає коштів на пам’ятник чи на створення музею. Однак ми вирішили, що нам під силу створити алею слави, присвячену 150-літтю нашого видатного земляка. Завдяки старанням батьків зібрали 12 тисяч гривень і купили красиві туї. А школярі з 9, 10, 11 класів взялися до саджання. Також незабаром біля школи з’являться три декоративні форми у вигляді слонів, вони будуть прикрашені виноградом, вночі будуть світитися.

Кореспонденти molbuk.ua завітали до школи й побачили школярів, які радісно саджали туї.

- Це дуже цікаво - прикрашати школу, робити її охайною. Хочеться, щоби люди знали, що ми робимо усе найкраще для нашої школи та міста, - розповідає десятикласник Заставнівської ЗОШ Дмитро ТРОЯН. - Нещодавно ми святкували 150-ліття Миколи Івасюка, вчитель Марія Орлик зняла чудовий фільм про нього. А сьогодні ми створюємо на його честь алею. Туї саджаю вперше, а ось інші дерева вдома уже доводилося саджати.

До 150-річчя художника Івасюка на Буковині висадили 150 туй
До 150-річчя художника Івасюка на Буковині висадили 150 туй
До 150-річчя художника Івасюка на Буковині висадили 150 туй
До 150-річчя художника Івасюка на Буковині висадили 150 туй

За процесом саджання стежив працівник Кіцманського лісництва Тарас МОСТОВЧУК.

- Це колоновидні туї, які ростуть висотою 7-8 метрів. Це досить гарна оригінальна туя, яка не є примхливою. Адже це рослина нашої місцевості, - пояснює пан Тарас. - Перший рік туя буде приживатися, наступного року піде у ріст. Висоти у 7-8 метрів туї сягнуть десь через 25-30 років.

Годиться Заставнівською школою і вчитель біології та географії Віктор МАТЕЙЧУК. Він наголошує, що ми живемо в Україні у такий період, що якщо не самі, то ніхто нічого не зробить за нас. "Сьогоднішня наша справа, наші посаджені туї - це зроблено на століття. Якщо ми усюди будемо дбати про свій добробут, ми станемо європейською громадою", - наголошує вчитель.

Довідка.

Український худодник Микола Івасюк (1865-1937) народився у Заставні. Навчався у Чернівецькій вищій реальній школі, Віденській і Мюнхенській академіях мистецтв (1884–1896). Працював у Чернівцях, Відні, Львові (1911–1915), Ростові-на-Дону, від 1926 — в Києві.

Автор полотен:

"В'їзд Богдана Хмельницького до Києва" (1892–1932),
"Богдан Хмельницький під Зборовом" (1892),
"Битва під Хотином" (1903),
"Богдан Хмельницький і кримський хан під Кам'янцем-Подільським",
"Іван Богун у бою під Берестечком" (1919), а також жанрових картин, портретів діячів української культури.

У липні 1937 Івасюка безпідставно заарештували органи НКВС, розстріляний у Биківні, за іншими даними — в Жовтневому палаці, похований у Биківні. Посмертно реабілітований "за відсутністю складу злочину" у 1980 році.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують