«Урожаю менше, тому й ціна вдвічі вища»: скільки коштують абрикоси на ринках Чернівців

Новини Чернівців
2 600
0
«Урожаю менше, тому й ціна вдвічі вища»: скільки коштують абрикоси на ринках Чернівців


На ринках Чернівців активно продають сезонні фрукти та ягоди. Найбільше уваги привертають персики та абрикоси. Про те, скільки нині коштують персики та абрикоси та чи є попит, дізнавалась кореспондентка "МБ".



"Добірні, солодкі, тому й дорогі"

На ринку "Центральний" у Чернівцях абрикоси продають по 150 гривень за кілограм – удвічі дорожче, ніж торік. Продавці пояснюють подорожчання низькою врожайністю та погодою навесні:

"Урожай цього року значно менший. Раніше в цей час привозили по кілька ящиків на день, а тепер удвічі менше, – каже продавчиня. – Ціна висока, бо у всіх те саме: заморозки зробили своє. Якщо торік кілограм абрикосів продавали за 60 гривень, то цьогоріч більш ніж удвічі дорожче".







Продавці розказують, що персики та абрикоси – з місцевого врожаю. Переважно зі Сокирянщини та Хотинщини.

Найнижчі ціни на абрикоси – 75-80 гривень за кілограм. Продавці кажуть, що це переважно дрібні плоди.

"Це абрикоси нижчого ґатунку – дрібні, з кислинкою, іноді можуть бути трохи зеленкуваті. Їх беруть здебільшого на варення або якщо хочуть зекономити", – пояснює продавчиня.

Популярний сорт "Ананаска" пропонують за 100-120 гривень за кілограм. За словами продавців, ці абрикоси середнього розміру, мають приємний аромат, проте не такі солодкі, як ті, що дорожчі.

"Сорт "Ананаска" має гарний вигляд, добре зберігається, але вона менш солодка. Люди беруть і такі – щось з них приготувати, просто поїсти", – каже продавець на ринку "Центральний".

Найдорожчі абрикоси – по 150 гривень за кілограм – це великі, соковиті плоди.



"Це вже добірні, дуже солодкі абрикоси. Їх беруть, хоч і дорожче, бо смачні й гарні на вигляд", – зазначає продавчиня.

У місцевих супермаркетах та продуктових магазинах кілограм абрикосів може коштувати і до 170 гривень.

Жінка, звертаючись до продавчині, каже, що у магазинах здебільшого імпортні або фасовані фрукти: "У магазині дорожче, але не завжди смачніше. Часто береш, а вони ще тверді або кислі. На ринку хоч можна вибрати та скуштувати перед покупкою".



"На вартість впливають додаткові витрати"

В Українському клубі аграрного бізнесу зазначають, що основним чинником, який негативно вплинув на ситуацію з урожаєм абрикосів і цінами, стали несприятливі погодні умови.

Як зазначив аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка, через кілька хвиль весняних морозів урожай у середньому скоротився до 30-50% звичайного, а в деяких регіонах його й зовсім нема.

"Крім цього, на вартість впливають додаткові витрати на захист і підживлення рослин, оскільки вони були в стресовому стані через погодні аномалії. Значна частина імпорту також додає до ціни, адже логістичні витрати та митні збори закладаються у вартість продукту", – каже експерт.

Оскільки через весняні заморозки значна частина урожаю загинула, Україна значною мірою покриває потребу через імпорт.

"У 2024 році було імпортовано 6300 тонн, що на 32 % менше, ніж у 2023 році. До війни цей показник становив у середньому 8000 тонн. Ймовірно, обсяги імпорту в 2025 році будуть більшими, ніж у 2024-му", – каже аналітик.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: