RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Топ-10 Україна Інкогніта: Палаци Буковини

Сайт подорожей "Україна інкогніта" склав список 10 кращих палаців Буковини:


10. Банилів-Підгірний (Сторожинецький район). Палац Гросса та Урсакі.
Палац був збудований в кінці 19 на початку 20 ст. Нині в будівлі лікувальний заклад.

Топ-10 Україна Інкогніта: Палаци Буковини


9. Хлівище (Кіцманський район). Палац Отто і Лізи Гольднер.
Палац був побудований у 1876 році, мав три поверхи і, навіть, водогін. Поруч стояла ґуральня. Третій поверх був розібраний вже за часів незалежності за вказівкою місцевої влади. 

Топ-10 Україна Інкогніта: Палаци Буковини


8. Дубівці (Кіцманський район). Палац барона Шимоновича.
Цей будинок, побудований у 1914 році бароном Шимоновичем, декілька років слугував йому родовим маєтком. У наші часи тут розташувалася сільська рада. 

Топ-10 Україна Інкогніта: Палаци Буковини


7. Стара Жадова (Сторожинецький район). Палац графа Сикантина.
Виконаний у традиційному для кінця ХІХ століття стилі модерн (1893 р.), палац зовні прикрашений кам’яним орнаментом з зображеннями рослин і тварин. Над парадним входом на другому поверсі розташований балкон.

Топ-10 Україна Інкогніта: Палаци Буковини


6. Череш (Сторожинецький район). Панський маєток із Леніном та Сталіном
За містком через Малий Серет дорога повертає праворуч, і приблизно через кілометр побачимо те, що шукаємо: комплекс геріатричного закладу для психоневрологічно хворих. Так, саме не території психіатричного санаторія розташовані об’єкти, побачити які в далекий закуточок Сторожинеччини їдуть цінителі палацового мистецтва та пам’ятників тоталітарної епохи.  У парку, що оточує палац, і є територію психоневрологічного закладу поруч з іншими сюрреалістичними скульптурами на кшталт оленя, розташований пам’ятник, якій вже став легендою.

Топ-10 Україна Інкогніта: Палаци Буковини


5. Сторожинець. Палац Оренштайнів.
Двоповерховий палац із балкончиком на другому поверсі, червоним черепичним дахом та спостережною башточкою, який ми бачимо сьогодні, побудували нові власники Оренштайни на початку ХХ століття. 

Топ-10 Україна Інкогніта: Палаци Буковини


4. Карапчів (Вижницький район). Палац Криштофовичів.
Палац у Карапчеві збудував заможний вірменський купець Криштофович. Він триповерховий з високою чотирикутною баштою, увінчаною зубцями-мерлонами. Зараз тут розташована сільська школа. 

Топ-10 Україна Інкогніта: Палаци Буковини


3. Чортория (Кіцманський район). Палац Манеску.
Точну дату побудови палацу ніхто не знає. У переліку місцевих пам’ятків архітектури Чернівецької області палац датовано ХІХ століттям. Проте в інших джерелах визначена інша дата його побудови: кінець XVII – початок XVIII століття. Також є невизначеність і з його назвою. У вищезазначеному переліку пам’ятка значиться, як "Палац Манеску"

Топ-10 Україна Інкогніта: Палаци Буковини


2. Вікно (Заставнівський район). Палац де Зота.
Палац побудовано у 1809 році власником великого маєтку у Вікні відставним капітаном-бароном де Зотте у романтичному західноєвропейському стилі. Палац оточує заснований у 1860 році парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва, в якому ростуть 28 видів рідкісних дерев, серед яких такі реліктові, як гінкго, платан та дуби віком понад 250 років. Є навіть романтична "Алея закоханих".

Топ-10 Україна Інкогніта: Палаци Буковини


1. Буденець (Сторожинецький район). Палац Мікулі.
За переказами, палац побудував пан Мікулі, за якого вийшла заміж донька землевласника Волчинського. Навколо палац оточував дендропарк, від якого сьогодні залишився лише невеличкий сквер з 300-річним дубом. Поруч з палацом розташований невеличкий флігель. Палац Мікулі дійшов до наших часів майже в ідеальному стані, і є однією з найоригінальніших пам’яток палацового мистецтва на Буковині. Сьогодні в палаці розташована загальноосвітня школа з румунською мовою навчання.

Топ-10 Україна Інкогніта: Палаци Буковини
Редактор: Igor
22-04-2015, 10:43
Коментарів 0 Переглядів 3 391

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.