Боєць з Буковини від поранень частково осліп, але лікарі сумніваються, чи бачив він добре ще до призову на службу.
Про це йдеться в сюжеті телеканалу
ТВА.
Навесні минулого року В'ячеслав подався до військкомату за телефонним викликом, не чекаючи повістки. Місяць підготовки у 300-му полку - і на передову в Луганську область. Там - недовіра місцевих жителів, а через кілька тижнів - перший бій.
- Обстріли почалися вже з червня або навіть трохи раніше. 17-го червня вже був конкретний бій. Ми в той час підтримували артилерією наших хлопців, які пішли в бій за населений пункт Металіст, - розповів В'ячеслав Доскалюк, боєць АТО.
Під час одного з боїв у середині липня В'ячеслава зачепило осколками.
- Це було зранку. По нас почали стріляти з мінометів. І потім виїхав танк. З танка поцілили у брилу на дорозі. Звідти осколки відлетіли - один у шию, а інший - в голову, біля вуха. Я ховався в бліндаж. Не добіг і отримав поранення. Коли почув, що наші відстрілюються, почав вилізати, бо побачив, що дуже сильна кровотеча, - пояснив В'ячеслав.
Кров бійцеві зупинили його ж колеги, але в польовому госпіталі осколки не виймали, бо не було обладнання. Оперували В'ячеслава вже в Харкові.
- Вночі я дізналася, що його поранили, а вранці я вже їхала до Харкова, - сказала Аліна Доскалюк, дружина бійця АТО.
Жінка каже, разом із чоловіком до лікарні привезли ще дев'ятьох поранених. Родичі і самі бійці трималися гуртом - так легше було психологічно. Та й простіше оформити потрібні довідки.
- Я їхала туди побачити свого чоловіка, а побачила "не свого". Дуже змінився. Схуд, постарів. Дуже втомлена людина була. Це було дуже помітно, - згадує дружина бійця АТО.
Вже у Чернівецькому військовому госпіталі В'ячеслав дізнався, що сліпне на одне око. Відновити зір неможливо. Залишається тільки підтримувати ті 20%, які залишилися.
- Кожних півроку я маю проходити лікування. Але тепер ще й ліків немає. Ліки були російського виробника. А аналогів поки що немає, - підкреслив В. Доскалюк.
Курс лікування вартував В'ячеславу майже 2 тисячі гривень. Але тепер уколи будуть коштувати в рази дорожче - через дефіцит. Реабілітація і пошук ліків наразі цілком на плечах родини солдата. Статусу учасника АТО та своїх законних пільг він досі не отримав. Не дають йому і групу інвалідності.
- Мало виписок їм. "Нам треба висновки різних клінік". Хоча Харків виписку дав, клініка Філатова в Одесі так само дала висновок, що зберегти те, що залишилося, можна, але відновити те, що було, вже неможливо. Це при тому, що нам обстежитися в різних клініках - на все це потрібні кошти, - наголосила дружина В'ячеслава.
Вдома родина Доскалюків, каже Аліна, відчула нерозуміння і несприйняття того, що відбувається з бійцями на Сході. Лікарі сумніваються, чи бачив чоловік добре ще до призову на службу. Чиновники не квапляться давати пільги. Єдине, що отримали від сільської влади, - безкоштовне харчування для малечі в дитсадку. Проблемами бійця почала опікуватися організація учасників АТО, осередки якої створюють по всій області. Як повідомив її голова Олександр Ковбасюк, вони вже домовляються про закупівлю аналогів необхідного препарату.
Всі, хто бажає допомогти бійцю, можуть звернутися до родини Доскалюків за
цим номером телефону: 097 928 48 67 (В'ячеслав Доскалюк).
23-03-2015, 19:29
0
2 410