RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Тренер "Буковини" розповів, як команда боротиметься за збереження першолігової прописки

"Буковина" до останнього часу вважалася найбільш проблемним клубом першої ліги. Фінансова криза змушувала клуб працювати в тяжких умовах, провідні гравці охоче полишали чернівчан, а по ходу сезону команда, яка довгий час йшла взагалі без очок, ризикувала достроково завершити участь в чемпіонаті, що означало б крах єдиного в регіоні профі-клубу. Тим не менш, героїчними зусиллями гравців та працівників Буковини вдалося навіть без грошей дотягнути до проміжного фінішу. Під кінець минулого року клуб отримав нових керівників, а разом з ними – і нову надію.

Про це йдеться в інтерв’ю головного тренера "Буковини" Юрія Гія виданню football.ua

– Юрію Володимировичу, ваша команда вийшла з відпустки 20 січня. Як ви розпланували роботу? Які будуть етапи підготовки?

– Працюємо поки тут, на місці, в Чернівцях. Тренування проходять в двохразовому режимі на базах спортуправління ФОК Олімпія та на стадіоні Буковина. Перше тренування проводимо на полі, а друге – на бігових доріжках. Таким чином будемо працювати до 18 числа, далі плануємо поїхати на турнір в Черкасах, а подальші плани залежать від фінансування. Ми або поїдемо кудись на збори, або й далі продовжимо підготовку в своєму місті (можливо, з виїздами на спаринги). Це питання ще вирішується.

– Знаю, що в вашій області в принципі, й у звичайну пору року, проблема з полями. А зараз, взимку, є змога проводити повноцінний навчально-тренувальний процес, роботу з м’ячами?

– Так, погода дозволяє. Зараз ось якраз закінчилося тренування – займалися на полі зі штучним покриттям.

– Наразі відомо про одну офіційну втрату вашої команди – напівоборонець Немтінов залишив Буковину й підписав контракт з Іллічівцем. Очікували, що він приглянеться прем’єр-ліговому клубу?

– Сказати, що ні – покривити душею. Взагалі, ось це і є одна із складових нашої мотивації – проявити себе, засвітитися на першоліговому рівні й надалі перейти у клуби, які вище рівнем і де платять гроші.

– І як оціните його подальші перспективи?

– Зараз важко говорити. Якщо Немтінов пройде збори, витримає ті навантаження, які там є – то, мабуть, буде грати в футбол. Все залежить від його здоров’я й удачі, тому що не завжди футболістам вдається перейти на більш високий рівень в силу різних причин.

– Якщо дозволите, меркантильне питання. Ясна річ, коли в клубі довго не виплачується зарплата, йому важко розраховувати на особливий прибуток на своїх футболістах (вони елементарно можуть розірвати контракт). У цьому конкретному випадку все-таки перехід Євгена в маріупольський клуб дозволив покращити фінансове положення клубу Буковина?

– У всіх наших гравців в контрактах було прописано, що після 30 листопада вони вважаються вільними агентами, й клуб не претендує на компенсацію за них. В іншому випадку з нами ніхто тоді контрактів не підписав би. Тільки за таких умов ми могли доукомплектуватися – жодних інших стимулів, щоб заманити до нас гравців, на той час у нас не було. Зараз ще кілька наших гравців перебувають на переглядах в інших клубах, і якщо вони там залишаться, Буковина не буде претендувати на отримання компенсації за їх підготовку. Повторюся, це один із стимулів для тих гравців, які переходили минулого року в нашу команду.

– І в якому напрямку відправляються ваші гравці?

– І по Україні, і по зарубіжжю.

– На сьогодні є вже визначеність щодо тих, хто вже полишив Буковину?

– Наразі можемо говорити лише про Немтінова та Степанкова. Степанков знаходиться на перегляді в Польщі і, в принципі, найближчими днями стане відомо, чи він підписуватиме контракт з новим клубом.

– На початку цьогорічних зборів у складі Буковини працювало аж 32 гравці…

– …Вони й зараз з нами працюють. На перегляді знаходяться і приїжджі, і місцеві гравці з Буковини-2 та інших команд області. Більш конкретизованим стане це питання тоді, коли буде більш чітко визначений наш бюджет і наші плани на майбутнє.

– Раніше ми з вами говорили про те, що навіть на рівні чемпіонату області є гравці, які могли б посилити Буковину, але їм нецікаво переходити у першолігову команду, де не платять. Нині щось змінилося?

– Змінилося, хоча й не настільки, щоб до нас стояла черга. Але, в принципі, гравців багато, тренуються й ті, хто не на останніх ролях в області й можуть підсилити гру нашої команди в другому колі.

– Орловський залишив вірменський Гандзасар, Керчу та Сантрапинських – білоруський Нафтан. Є ймовірність, що вони повернуться у Буковину?

– Так, Орловський і ще Палагнюк знаходяться у Чернівцях і підтримують форму в зимовій першості з футболу. І Керчу тут. Але все залежить від наших потреб – у нас є певна межа, відносно якої ми й орієнтуємося по запрошеннях. Задовольнити апетити тих гравців, хто грає у вищих лігах закордонних команд, нам важко. Тож, напевно, вони будуть розглядати свої варіанти. Але двері Буковини для них не зачинені, якщо буде така нагода, і фінансові можливості дозволять – чому ні?

– Які завдання ставите перед командою на черкаському турнірі?

– Конкретних завдань не ставимо. На цьому турнірі є можливість зіграти хороші ігри. Радує, що є можливість кудись поїхати, бо фінансова ситуація ставить свої умови. А тут приймаюча сторона надає нам проживання, прийматимуть команду за їхній кошт. Тому участь у Меморіалі Першина – важлива частина підготовки.

– Те, що алчевська Сталь, ймовірніше всього, залишить першу лігу, полегшує вам завдання?

– Питання не в тому, щоб полегшити за рахунок чиєїсь біди. Тим більше, що на рівні чуток говорять, що київський Арсенал хоче заступити алчевців у першій лізі (у вівторок на Раді ліг буде конкретне рішення з цього приводу). Але в будь-якому випадку не хотілося б, щоб команда зникала. Зменшення кількості команд веде не те, що до деградації футболу, але до зменшення робочих місць – точно.

Щодо нас, то коли ми восени грали – завдання було в принципі зберегти клуб від зникнення. Звісно, турнірна ситуація змушує нас думати, як врятуватися від вильоту в другу лігу, але робити це маємо своїми силами, а не "завдяки" зняттю інших команд.

– У листопаді Буковина отримала нове керівництво. Йому вдалося стабілізувати ситуацію в клубі? Нині можна стверджувати, що Буковину врятовано?

– Наскільки я знаю, в міський і обласний бюджети закладено певні кошти під футбольний клуб. Це дає можливість закінчити чемпіонат. Звичайно, не все залежить від цих бюджетів, але якась гарантія вже є в цьому плані.

– Тобто, далі вже можна якось працювати?

– Так. Виходячи з наших можливостей, те, що ми можемо працювати, звичайно, задовольнить не всіх гравців, у яких великі матеріальні запити, але боротися будемо.
Редактор: Микола Кобилюк
1-02-2015, 13:17
Коментарів 0 Переглядів 1 741

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.