Російська агентура в Україні штовхає різні політичні сили на боротьбу за введення воєнного стану в країні.
Таку думку висловив у інтерв’ю molbuk.ua політолог Ігор Буркут, коментуючи понеділкову акцію ВО "Свобода" під стінами Чернівецької ОДА.
"Серед українського керівництва є дуже багато прибічників не введення воєнного стану. Справа в тому, коли на всій території України вводять воєнний стан – це різко обмежує права людини, свободу слова, свободу зборів і демонстрацій. До речі, вимикається Інтернет, вводиться комендантська година. Чи може вводитися воєнний час на окремих територіях України? Може, Конституція це дозволяє. Але тут ще є один момент. Скажімо, буде введений цей стан на всій території Донецької та Луганської областей. Поруч цього стану не буде. Є питання, як себе поводитимуть ті, хто живуть на території, де введений такий стан?", - сказав І. Буркут.
"Противники такого введення підкреслюють одну річ: українська економіка перебуває у жалюгідному стані, фактично держава живе за рахунок міжнародних запозичень. Введення воєнного стану нам ставить крапку в цьому питанні. Нам перестають надавати гроші МВФ та інші фінансові організації. Найбільше бояться іншого – це введення дуже потрібне Путіну. Бо він одразу може заявити, що Україна оголосила війну Росії, тому Росія мусить захищатися. Це невигадана небезпека, адже російська агентура в Україні штовхає різні політичні сили саме на боротьбу за введення подібного стану", - додав політолог.
Водночас активістів "Свободи" розкритикував обласний військовий комісар Віталій Чурай.
"Треба було спитати тих активістів, чи готові вони до обмежень? Бо при введенні воєнного стану їх би відразу посадили, адже такі збори та мітинги забороняються при такому режимі", - сказав він в коментарі molbuk.ua
"Чи готові вони працювати 10-11 годин на добу? Нам припиняють всіляку допомогу з-за кордону. А щоб державі вижити, за воєнного стану вводиться трудова повинність, нормований розподіл продуктів харчування. Це дуже серйозне питання. І якщо хтось думає, що воєнний стан – це відразу війна, то це не так. По-перше, це дуже велике економічне потрясіння. А при необхідності усім підприємствам ставлять окремі завдання, бо нам ніхто не буде допомагати – ні фінансово, ні економічно, ні військово-технічно", - додав він.
"Для мене, як військового комісара це було би добре, бо я тут же виконаю план по виконанню військової мобілізації. Я перекриваю всі дороги, міліція працює під керівництвом військових, і ми працюємо над виконанням усіх завдань примусово", - сказав В. Чурай.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.