У Чернівцях побачив світ подарунковий фотоальбом "Буковинська маланка". Автор ідеї та упорядник – Сергій Осачук, автор тексту та частини фото – Ірина Пустиннікова. Альбом вийшов двома мовами: українською та англійською. Тираж видання - 500 примірників. За словами Сергія Осачука, альбоми будуть розіслані в бібліотеки України та різних країн.
- У 2006 році приїхала на Маланку у Вашківці, - розповідає автор тексту Ірина Пустиннікова. - А у 2010-му потрапила у Красноїльськ і це було кохання з першого погляду. Мені інколи навіть сняться жахіття: прокидаюся 14 січня, а я вдома, не у Красноїльську.
- До нашого часу з ритуалів дожило дуже мало елементів, - зауважує пані Ірина. - Із живої первинної стихії ми бачимо маланку. Маланка - це єдиний ритуал, який дожив до нашого часу і залишився первинним.
Пані Ірина багато подорожує і зауважує, що є чимало людей, котрі ніколи не чули про буковинську маланку. А тому альбом як подарункове видання познайомить людей із нашими традиціями.
- Маланка має близьких родичів на Балканах, наприклад, це болгарські кукери, - пояснює Ірина Пустиннікова. - Вони також зображають різних персонажів, наприклад, ведмедів. У них це також поширено, проходять фестивалі на Новий рік і на Масляну. Але хіба ми знаємо про їхні традиції? Так і про нашу маланку знають далеко не всі...
16-01-2015, 14:13
0
2 053