На кожне дерево по кілька годівничок розвісили школярі на території Чернівецької школи №25. Годівнички найрізноманітніші – від поліетиленових, куди насипають крихти хліба, і до дерев’яних зі шматочками сала.
- Птахів треба поважати, бо вони, як і ми, – частина природи, – каже п’ятикласник Олександр Андрищак. – У люту зиму їм тяжко знайти їжу для себе, тому ми маємо їх підгодовувати.
Виготовляти годівнички школярі вчаться в екологічному гуртку.
- Зазвичай діти виготовляють годівнички з побутових відходів. Із тих матеріалів, які не мають практичного використання у побуті. Цим ми вирішуємо проблему засміченості природи, – розповіла керівник гуртка "Юні друзі природи" міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Марина Шевчук. – Часто для виготовлення годівничок використовуємо поліетиленові пляшки, бо знаємо, що поліетилен дуже довго розкладається у навколишньому середовищі. Такі відходи, як фанера, папір швидко втрачають свої властивості, і годівнички псуються. Агітую школярів, щоб використовували пластик, пінопласт. Старші хлопчики роблять годівнички з дерева.
За словами Марини Шевчук, ідеї, якою саме має бути годівничка, належать виключно школярам. "Я лише можу підказати їм дещо, – зауважує М. Шевчук. – Як-от, які підручні матеріали використовувати тощо. Решту дітки роблять самі".
16-01-2015, 11:52
0
3 868