Допомагати військовим на передовій взялися науковці в Чернівцях. Фізики і радіотехніки розробили пристрої, котрі можуть зашифрувати і передавати засекречену інформацію.
Про це повідомляють "Подробиці".
Все готове для серійного виробництва. Однак, ціна питання - понад 4 мільйони гривень. Чи готова держава інвестувати у захист своїх військових?
Розробляти секретну зброю на кафедрі радіотехніки Чернівецького університету почали ще 5 років тому. Студенти та аспіранти створили спеціальну систему програмування, котра може передавати засекречену інформацію на відстані. Для цього потрібні лише комп'ютер чи планшет та інтернет.
"Наприклад, вводимо повідомлення "Вітаємо телеканал "Інтер". Ми можемо бачити, що на приймальній стороні відображається в он-лайн-режимі наше передане повідомлення. Без спотворень для користувачів системи. Для сторонніх користувачів або зловмисників воно буде спотворене", - пояснюють студенти.
Програма пройшла низку випробувань. А після загострення ситуації на сході країни - її почали удосконалювати. Тепер передавати на відстань можна не лише текстову інформацію, а й фотографії чи карти місцевості.
"Це шифрування здійснюється, буквально, за секунду. Ми його зашифрували і можемо спокійно передавати нашим бійцям на вогневу позицію або в штаб", - пояснює Олег Круліковський, аспірант кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки Чернівецького Національного Університету.
А ось це - останнє творіння науковців. Генератор хаотичних сигналів. Він спроможний зашифрувати аудіо-інформацію і передати її через радіо- чи телефонний зв'язок. І ворог не зможе перехопити розмову.
"Буде чути, приблизно, противник умовний просто отакий шум, який ви зараз чуєте", - говорить Андрій Верига, Асистент кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки Чернівецького національного університету.
Військові не сумніваються: ці винаходи можуть врятувати не одне життя там, на Сході. Де ворог все частіше використовує інформаційну та ІТ-зброю.
"Зараз все поставлено, в основному, на електроніку - визначення, вистежування. Зараз інтелектуальна зброя працює замість людини", - говорить Валентин, військовослужбовець.
В університеті не проти серійного виробництва секретної зброї. Ціна питання - 4 мільйони гривень.
"Це виробництво не висуває жорстких умов до підтримання мікроклімату, дотримання гігієни електронної. Повинна бути координація на рівні обласної адміністрації", - говорить Леонід Політанський, завідувач кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки Чернівецького національного університету.
Втім поки що місцеві чиновники не надто цікавляться розробками науковців. Й винаходи так і залишаться на полицях університетських лабораторій.
9-12-2014, 19:57
0
1 844