Конкуренція між міськими постачальниками води посилилася. Тепер бізнес пропонує вживати очищену водопровідну воду. Про її безпеку дбає автомат – винахід чернівецького підприємства.
Про це повідомляє molbuk.ua
У місті з’явилася можливість обирати питну воду до смакових вподобань. Чернівчани закуповують воду відповідно до того, як її вживатимуть. Наприклад, воду, яку приватні фірми розвозять за графіком, використовують для чаю, кави, приготування їжі. Вона під час кип’ятіння не дає накип у чайнику, бо не дає осаду при термообробці. Іншу воду, більш багату на солі, кальцій та інші природні мікроелементи, вживають у сирому вигляді.
“Воду з автоматів, які нещодавно з’явилися в місті, я беру для вживання в сирому вигляді, – розповідає
чернівчанин Роман ЛУКІВСЬКИЙ. – Про ці автомати мені розповів товариш. Я спробував і для себе вирішив, що її я буду купувати, щоб пити сирою. Бо при її кип’ятінні випадає осад. А в мене кавовий автомат дуже чутливий, там тонкі трубочки – швидко забиваються. Тому для кави-чаю я купую розвізну воду, яка немає осаду, а для того, щоб пити сирою – беру воду з автоматів. На присмак – вода з крану, але вона смачна, відчувається, що ця вода чиста й жива”.
Справді, вода, яку чернівчани купують з автоматів самообслуговування, –водопровідна. Але перш ніж вона потрапляє в бутель, проходить складну багаторівневу систему очищення.
Виготовило, встановило та відповідає за це обладнання чернівецьке приватне підприємство. За словами
Анатолія ПОДОЛЬСЬКОГО, директора фірми, вода в цих автоматах проходить дев’ять етапів очищення. Зокрема є груба та тонка механічні обробки, видалення хлору, важких металів, мембранне очищення, мінералізація, покращення смакових якостей, бактеріологічне знезараження тощо.
Система очищення має певний ресурс. У кожному автоматі стоять лічильники об’ємів реалізованої води. І через вісім-десять тонн спожитої води всю систему очищення замінюють, автомат промивають, очищають, – каже пан Анатолій. – Це коштує недешево, адже система очищення тут складна й містка. Але вона дає гарний результат – на виході вода чиста й безпечна, відповідає всім стандартам якості. Відповідна інформація щодо якості питної води із висновками Міністерства охорони здоров’я та санітарно-епідеміологічної служби наведена на боковій панелі кожного автомату.
Працівники підприємства розповіли, що за цим обладнанням наглядає спеціальна служба. Вона замінює фільтри та контролює режими роботи автомату, оскільки за безперебійне функціонування автомату відповідають складні електронні блоки, датчики та різноманітна автоматика. Майже щодня сервісна служба контролює роботу цих різноманітних блоків та вузлів, записує в журнал дані з лічильників та результати тестових перевірок якості води.
Питна вода із цих автоматів є найдешевшою в місті, але це не тому, що вона поступається своєю якістю розвізній воді, яку постачають інші фірми, – говорить А. Подольський. – Ця відмінність пояснюється тим, що наше підприємство започаткувало в Чернівцях соціальний проект "Питна вода європейської якості у вашому домі", мета якого надати широким верствам населення можливість вживати якісну питну воду за доступними цінами безпосередньо в місцях проживання, лікування чи на роботі.
Над втіленням цього проекту ми почали працювати ще у 2012 році – розробили та виготовили обладнання, протестували його і почали випускати серійно. Нині у місті встановлено майже 30 таких автоматів. Мережа цих автоматів постійно розширюється. Водночас вони працюють і в інших містах – Дніпропетровську, Харкові, Хмельницькому, Борисполі. Для безперебійної роботи цих автоматів ми проводимо навчання місцевих служб, і вони під нашим контролем стежать за ними.
25-09-2014, 12:55
0
6 706