На чернівецьких ринках вже три дні, як з’явилися перші кавуни та дині. Кілограм дині продають за 10–12 гривень, а кавунів – 2,5 гривень гуртом і по 3-4-5 гривень вроздріб, залежно від ринку.
– Ми першими пригнали дві фури з кавунами – одна вантажопідйомністю у 15 тонн, інша – у 22, – розповідає чоловік на території ринку "Верхній" і показує на дві велетенські, вже майже порожні вантажівки. Підприємець розповів, що його звуть Олександр ПЕЧЕРЯГА, він торгує кавунами вже вісім років. Каже, що вантажилися просто з поля. Підприємці мають контакти із херсонськими фермерами і щойно врожай достигає, вони повідомляють про це посередникам.
Разом зі своїм колегою, який також возить із південних районів до Чернівців кавуни 12 років, чоловіки розповіли, що цього року баштановий сезон навіть… припізнився.
–Торік перші кавуни з’явилися у продажу 12 червня, а 20 числа у Чернівцях вже масово продавали кавуни. Це так здається, що ягода виросла рано, бо в нас холодно. А там, у Херсоні – спекотно і кавуну тієї погоди цілком вистачило, щоб вирости.
Всі продавці кавунів на гуртовому ринку запевнили, що ці перші ягоди без нітратів.
– Ці кавуни чисті – це гарантія. Розсада висаджена під плівку, застосоване крапельне зрошування, коли було холодно, врожай накривали агроволокном. Такі технології почали застосовувати виробники кавунів масово лише останніми роками. А при такому вирощуванні просто не потрібно давати нітратів. Їх живлять зовсім іншими добривами і вони безпечні. Ми і дітям своїм даємо їсти перші кавуни, – запевнили торговці.
Коли кореспондент molbuk.ua розпитувала у підприємців про їхній товар, приїхав бус за кавунами. Жінка-підприємець закупила 100 кілограмів кавунів у свій магазин.
– У нас скупилося все місто: і Черемош, і Червоноармійський, і Гравітон – всі ринки і навіть магазини. Тридцять тонн кавунів продали за два дні. Та часто так виходить, що залишиться 200-300 кілограмів – вони не йдуть днями, – знизують плечима чоловіки.
На вагах біля вантажівок лежать велетенські кавуни.
– Це ми сюди виклали найбільші – до дев’яти кілограмів може важити один. Але насправді є різні, дрібніші. Середня вага кавуна сягає п’ять-шість кілограмів.
Чернівецькі лікарі ветеринарної санітарної експертизи розповіли, що у перших ягодах завжди виявляють перевищення нітратів. Причому, чим більший кавун, тим більше набирає нітратів. Тому ранні кавуни і дині варто споживати обережно, особливо дітям.
4-07-2014, 12:23
0
3 485