Площі Турецької криниці пропонують повернути стару назву

Новини Чернівців
3 263
0
Площі Турецької криниці пропонують повернути стару назву

Враховуючи численні звернення громадян, громадські обговоренння з питання перейменування площі Турецької криниці на площу Святої Марії продовжено до 14 липня.

Відповідно до Положення про найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, мостів, встановлення пам’ятних знаків і меморіальних дошок в м. Чернівцях, затвердженого рішенням міської ради від 29.08.2013 року № 950 "Про затвердження Положення про найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, мостів, встановлення пам’ятних знаків і меморіальних дошок в м. Чернівцях та визнання такими, що втратили чинність, рішень виконавчого комітету міської ради з цього питання" та враховуючи звернення ініціативної групи громадян м. Чернівці, міська рада пропонує мешканцям міста долучитися до громадських обговорень з питання перейменування площі Турецької криниці на площу Святої Марії.

Пропозиції (зауваження) подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, у строк до 14 липня 2014 року включно.

Анонімні пропозиції (зауваження) не розглядаються.

Пропозиції (зауваження) слід надсилати на електронну адресу Чернівецької міської ради document@rada.cv.ua або у письмовій формі на адресу: м. Чернівці, 58002 Центральна площа, 1.

Довідково:

В науково-довідковій бібліотеці державного архіву Чернівецької області зберігаються відомості про те, що в 1709 – 1716 pp. на пагорбі біля Турецької криниці молдавським воєводою Ніколаєм Маврокордатом була збудована дерев’яна православна церква. Його сини, Костянтин та Іоан Маврокордати подарували церкву місту з князівськими привілеями, тому церква отримала назву "Князівська". Щороку тут відбувалось освячення Йорданської води. В 1779 р. церква була перенесена в с. Долішні Шерівці, а 4 роки потому, в 1783 р. на цьому ж місті було збудовано іншу православну церкву – Успіння Пресвятої Богородиці. В 1876 р. церкву було перенесено на Калічанку (передмістя м. Чернівці), пагорб, на якому вона була збудована, зрівняли, а на місці вівтаря колишньої церкви встановили Хрест.

В документах архівного фонду Чернівецького міського магістрату зберігається ситуаційний план частини м. Чернівці, укладений міським будівельним управлінням від 27 січня 1901 р., на якому площа Св. Марії (Marien Platz – так в документах) є прилеглою до вулиці Турецької Криниці. В адресних книгах алфавітних покажчиків мешканців м. Чернівці разом із передмістями за 1924/25 та 1936 pp. зберігаються відомості, що площа Св. Марії (нім. Marien Platz) назву свою не змінювала, а лише написання з німецької на румунську мову (рум. Piaţa Sf. Marii).
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують
"Є загроза моєму життю": волонтер із Чернівців поскаржився Зеленському і Малюку
Чи скоротять на Буковині комендантську годину: у Чернівецькій ОВА дали пояснення
"Впливала на рішення ВЛК": на Буковині силовики затримали депутатку міськради
На Буковині викрили батька та сина, які переправляли чоловіків за кордон
Може щось трапилося у школі: мати зниклої юної буковинки розповіла, що та спланувала втечу
160 тисяч гривень штрафу: проти ФК "Буковина" застосують серйозну санкцію
У Чернівцях рятувальники евакуювали 28 людей під час пожежі у багатоповерхівці
Затримання депутатки міськради та пожежа в багатоповерхівці: головні новини минулої доби
Надзвичайно потужна магнітна буря: науковці попередили, коли сильний спалах на Сонці спровокує значний геомагнітний шторм
У Чернівцях через ремонтні роботи тимчасово припинять водопостачання

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм