Лише протягом минулого тиждень до Шевченківського райвідділу міліції звернулось більше 10 громадян з повідомленнями про те, що їх ошукали чи намагались ошукати. Про це повідомляє СЗГ УМВС України в Чернівецькій області.
Не дивлячись на те, що правоохоронці постійно застерігають громадян від телефонних шахраїв, люди продовжують потрапляти у тенета зловмисників.
Телефонні здирники постійно вдосконалюють схеми свого "заробітку". Їх ціль – налякати жертву і змусити її до швидких та непродуманих вчинків. Саме тому більшість дзвінків з повідомленнями про неприємності з рідними відбувається вночі.
А для того, щоб не дати людині час подумати до ранку, шахраї перестали користуватися переказами та банківськими картками. За лічені хвилини після дзвінка до переляканої жертви приїжджає "довірена людина" і забирає гроші.
І лише після цього, ошукані батьки (а шахраї найчастіше "грають" саме на батьківських почуттях) починають телефонувати сину або донці, які ніби-то потрапили у міліцію чи аварію або ж просто у халепу і тоді з’ясовується, що дитина мирно спить.
Саме у таку ситуацію потрапила днями пенсіонерка мешканка Чернівців. Жінку розбудив уночі тривожний дзвінок. Невідомий сказав, що її син потрапив у міліцію і для того, щоб юнака відпустили і, так би мовити, "зам’яли справу" треба віддати 3000 гривень співробітнику, який за півгодини буде чекати біля під’їзду жінки.
Розгублена мати винесла зловмиснику всі гроші, що були в квартирі і лише після цього зателефонувала своєму сину. Виявилось, що з хлопцем все гаразд і в жоден райвідділ він не потрапляв.
Бажання допомогти близьким зрозуміло, але який би малий термін не надали б вам зловмисники для збору коштів, ви завжди встигнете зробити два телефонних дзвінка. Один – до своєї дитини чи рідної людини, про яку говорили шахраї. Навіть якщо вас запевнили, що телефонувати не варто, адже родич не зможе відповісти.
А другий дзвінок – на спецлінію "102". У випадку, якщо через якісь причини ви не змогли дотелефонуватись до того, хто ніби-то перебуває у біді (телефон не відповідає, розрядився і т.д.), ви завжди зможете дізнатись у правоохоронців чи дійсно ваш родич у райвідділі, чи потрапив в аварію.
Ну і у випадку, якщо вам вдалось переконатись, що з рідною людиною все гаразд, ви повідомите працівників міліції про те, що вас намагались ошукати. Тим самим ви збільшите шанси міліціонерів відшукати злодіїв та вбережете ще багатьох людей від можливості бути ошуканими зловмисниками.