Відсотки на депозитні вклади зросли на період свят

Новини Чернівців / економіка, бізнес
2 116
0
Відсотки на депозитні вклади зросли на період свят


В Інтернеті з’явилися заклики до українців забирати гроші із власних депозитних рахунків. Нібито це спустошить кишені олігархів і владної верхівки. Щоправда, автори таких пропозицій забули попередити, що від цього насамперед постраждають мільйони вкладників. При цьому варто розуміти, що більшість власних коштів українські багатії тримають далеко за межами нашої країни, тож цим їх не налякаєш.

– У банківській системі немає зменшення обсягу депозитів, – запевнив голова комітету з питань грошово-кредитної політики та валютного регулювання Незалежної асоціації банків України Сергій МАНОХА. – Водночас почастішали випадки, коли вкладники не переоформляють депозити на новий термін. Очевидно, це пов’язано із традиційними витратами в період новорічно-різдвяних свят.

З чим би це не пов’язували, але ставки за депозитами зросли.

– Із 6 грудня 2013 року підвищилися відсоткові ставки за вкладами фізичних осіб у гривні та іноземній валюті. У гривні ставка зросла на два відсотки до 21 відсотка річних на річний вклад. У валюті зростання становило півтора відсотка до 10,5 відсотка річних у доларах та до 8,5 – у євро на річні вклади, – повідомив Вадим ШУМЕЙКО, керівник регіонального прес-офісу одного із банків. – Незначне зростання відсоткових ставок за вкладами населення сьогодні є додатковим стимулом для клієнтів по закінченні терміну вкладу не забирати його, а залишити на новий термін.

Підвищення ставок – це не реакція на зниження обсягу вкладів, а швидше запобіжний захід, щоби таке зниження не відбулося в майбутньому.

У більшості банків називають підвищення ставок за депозитами – традиційною новорічною акцією. Майже усі опитані відділення банків повідомили, що вони підвищили відсотки на депозитні вклади для населення на 0,5–3 відсотки. Отже, гривневі депозити зросли в середньому до 22 відсотків річних. Валютні також подорожчали: до 10–10,5 – у доларах та 8,5–9,25 – у євро.

В одному з банків повідомили, що депозитні вклади у гривнях зросли аж на шість відсотків і сягають 28,5 відсотка річних, угоди на доларові вклади тут укладають під 12 відсотків, а євро – під 10.

Серед новорічних акцій - клієнтам пропонують взяти кредит за вдвічі дешевшими відсотками.
– Ми пропонуємо у цьогорічній новорічній пропозиції акцію на кредит: мінус 50 відсотків. Якщо відсотки на споживчий кредит досі становили 15 відсотків, то тепер позичити кошти у нас можна під 7,5, – повідомили в одному з банківських відділень. – Торік була новорічна акція на депозити, цього року – на кредити.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм