Буковинські громадські діячі перевірять як і кому допомагають державні програми розвитку підприємництва. Активісти вважають, що чинні програми розвитку підприємництва – і міські і регіональні - мають чимало прорахунків. Про це повідомили автори дослідження 24 грудня у Чернівецькому міському центрі захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу (на фото).
-Часто такі програми носять здебільшого декларативний характер, ціль яких крім "покращення, сприяння" не містять жодних практичних допомог та результатів, - вважає Неля МАЛЬКО, директор асоціації виробників Буковини, організації, яка братиме участь у дослідженні. – У програмах не враховано чимало важливих нюансів. Наприклад, доступ підприємців до інфраструктури, земельних ділянок. Немає підтримки та залучення молоді до підприємницької діяльності, зокрема молодих інвалідів.
Також, за словами громадських діячів, замовчується проблема реального безробіття.
-На жаль, офіційна статистика, яку подають центри зайнятості, не відповідає реаліям. Ми знаємо багато категорій, які не мають право скористатися послугами служби зайнятості, хоча фактично є безробітними, - каже Н.Малько. - Тобто студент, який навчався за державою формою, мав би піти на роботу, бо такі вимоги. Але часто і роботи немає і стати на облік він також не може. Згідно чинних норм, щодо сільського населення існує така норма: якщо людина, будучи власником земельної ділянки для ведення особистого господарства за останні 12 місяців не має 6 місяців офіційного страхового стажу, то вона не може стати на облік, як безробітний. А таких людей у селі більшість. Фактично вони є безробітними, але в статистиці їх немає. Відтак фактично безробітних у нас набагато більше, ніж показує статистика.
Відтак, важливо саме таким людям допомогти самотужки організувати свою діяльність.
Окреме питання займає питання фінансування. "У міській програмі розвитку малого та середнього бізнесу на 2013 рік виділено на підтримку підприємництва 35 тисяч гривень. Якщо врахувати, що в місті працює 36 тисяч підприємців, то виходить держава дає їм на підтримку в межах програми менше гривні", - каже Ігор КУХАРЧУК, автор проекту "Дослідження впливу програм розвитку підприємства на вразливі категорії підприємців з числа жінок, молоді та безробітних".
Аналізуючи міську та регіональну програми розвитку підприємництва на 2013-14 роки, громадські діячі вивчатимуть, як і кому допомагають ці програми і чи враховують вони інтереси вразливих категорій населення.
Результати дослідження будуть готовими у липні 2014 року, якраз перед початком роботи над програми розвитку підприємництва на 2015-2016 роки.
24-12-2013, 21:12
0
1 987