RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Долари в обмінниках зникли

Люди знову почали масово скуповувати долари. Економісти ж наголошують, що поступова девальвація гривні – закономірна і потрібна. Щоправда, у зв’язку із протестами, падіння національної валюти пришвидшилося.

Останні кілька днів придбати легально долари у Чернівцях вкрай важко. У касах кількох філій та відділень банків, де побували кореспонденти "МБ", не виявилося жодного долара на продаж.

Касири лише повідомляли, що американської валюти немає і невідомо коли з’явиться:

– Підходьте, запитуйте. Якщо хтось здасть долари, то, можливо, вам пощастить їх придбати. Наразі доларів немає.
Водночас вуличні міняйли валюту пропонують у необмежених сумах. Але дорожче.

Продаж обмежили неофіційно

Й у районах люди скаржаться, що придбати потрібну суму доларів не можуть. У більшості установ продають лише по 100-200 "зелених" в одні руки.

Розходиться американська валюта миттєво. В одному із банків зізналися, що у понеділок продали людям сто тисяч (!) доларів. Втім, банкіри очікують, що надалі буковинці скуповуватимуть долари менш активно. Не тільки тому, що їх мало, але й через подорожчання.

– Учора долар брали за 8,21 гривні, сьогодні він коштує – 8,22–8,23, а завтра буде ще дорожчим, – розмірковує касирка. – Долар подорожчає, і попит потихеньку ослабне.

Справді, з початку тижня на міжбанку курс долара продовжив зростати. У понеділок, 2 грудня, у перші хвилини торгів курс купівлі та продажу підвищився відразу на кілька копійок. А у середу, 4 грудня, в обмінниках за один долар просили вже 8,25, а продавали за 8,28 гривні.

Неофіційно банкіри розповіли, що фінансові установи відчувають ажіотаж, тому змушені страхувати себе – забезпечують каси обсягом валюти лише для видачі валютних переказів. Офіційного розпорядження НБУ про обмеження продажу валюти немає. А регулятор оштрафує банк, який самовільно обмежить продаж. Тому офіційно банки не коментують нестачу долара. Кажуть, що вони є у вільному продажу та посилаються на постанову Нацбанку, згідно з якою продаж валюти здійснюється в повному обсязі.
Курс зростатиме

– Скуповування доларів – очікувана реакція, – пояснив "МБ" Віталій КРАВЧУК, старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій. – Особливо після не дуже мудрих заяв уряду. (Прем’єр-міністр Микола Азаров днями заявив, що протести нашкодять гривні: "Якби учасників Євромайдану хвилював курс гривні, вони би продовжили навчатися, працювати", – авт.)

Вважаю, ця ситуація є тимчасовою і незабаром нормалізується. Якщо, звичайно, народні збурення не затягнуться у часі. А поки у країні зберігається неспокій, то перепади на готівковому ринку очікувані. Хоча, пожвавлення на майданах впливає й на безготівковий ринок. Водночас бачимо, що різких рухів немає, паніки також.

– Навіть за відсутності кризових явищ, послаблення гривні сьогодні тривало б: орієнтовно за півроку на відсоток-півтора. Так триватиме й надалі. Курс 8,5 гривні за долар цілком реальний, – сказав В. Кравчук. – Звісно, якщо і надалі звучатимуть подібні заклики та натяки скуповувати долари, а населення матиме достатньо ресурсів для цього, то це може на певний час ситуацію дестабілізувати.

Цю думку поділяють й інші фінансові експерти. Зокрема, В’ячеслав ЮТКІН, заступник керівника одного із банків зазначив, що виходячи з досвіду інших країн, в яких відбулися народні протести, курс національної валюти та економіка в цілому підупадали. Банкір вважає, що рівень можливої девальвації гривні безпосередньо залежатиме від комплексу заходів, які запропонує влада для стабілізації політичної ситуації в країні.

– Якщо народні збурення затягнуться, то у грудні гривня може подешевшати майже на 10 відсотків, – зазначив В. Юткін.
А відомий шведський економіст, який спеціалізується на проблемах української економіки, Андерс ОСЛАНД нещодавно заявив, що українській економіці терміново потрібна девальвація гривні до 9,5–10 гривень за долар.
Редактор: Igor
5-12-2013, 13:19
Коментарів 0 Переглядів 2 631

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.