27 вересня християни святкують Возвиження Чесного Хреста. Це свято належить до 12 найбільших церковних.
Як розповів настоятель храму Пресвятої Трійці в Чернівцях отець Володимир Плішка, його корiння сягає IV столiття, коли знайшли хрест, на якому розіп’яли Iсуса Христа. Сталося так, що після зняття Ісусового тіла про хрест забули. Але за часiв iмператора Костянтина вирішили його відшукати. До Єрусалима вирушила експедицiя на чолi з iмператрицею Оленою, матiр’ю Костянтина. До них долучився старець, який знав, де розiп’яли Христа. На Голгофi розпочали розкопки, які тривали кiлька днiв. Вдалося відшукати табличку "Iсус Христос, цар Юдейський" і три хрести. Проте нiхто не знав, на якому з них помер Христос. Серед розкопувачiв був один хворий чоловiк. Коли він торкнувся до одного з хрестів, одразу зцiлився. Відтоді християнська церква почала вiдзначати день, коли вiднайшли Чесний Життєдайний Хрест. Цього дня посеред храму виставляють хрест, прикрашений осінніми квітами, якому впродовж Богослужіння поклоняються парафiяни зi словами "Христу Твоєму поклоняємося, Владико, i святе Воскресiння твоє славимо".
На Воздвиження варто вiдмовитися вiд забав, не можна їсти м’ясних та молочних продуктiв.
За словами директора центру культури Буковини Миколи Шкрібляка, українцi здавна вiрили, що на Воздвиження закривається земля. Тому всi плазуни поспiшають сховатися у свої нори i не з’являтимуться вже до Благовiщення (7 квiтня). А ведмеді цього дня вирушають у барлоги на зимовий сон.
Також у народi кажуть, що до 27 вересня треба зібрати весь урожай з поля – викопати картоплю, зжати кукурудзу. Пiсля Воздвиження починається справжня осiнь. Господарі зривають пізні сорти яблук.