Доки депутати не визначилися з можливістю подвійного громадянства, мешканці прикордонних областей масово отримують паспорти сусідніх країн, йдеться у сюжеті випуску ТСН.
Так, в Чернівецькій області лише за 2012 рік, за неофіційним даними, румунами на папері стали близько тисячі буковинців.
Микола є громадянином України і Румунії одночасно вже півтора року. "Часто їздив по роботі, товар возив до Європи і треба було часто візи відкривати. Потім підказали, що можна так зробити", - пояснює Микола, чому оформив собі румунський паспорт.
Олеся теж хоче до українського паспорта ще й румунський. Можливе покарання за подвійне громадянство її не лякає. Каже, що 500 грн - це не гроші. Саме така сума штрафу передбачена в новому законі, яким уперше впровадили покарання за заборонене подвійне громадянство. Щоправда, закон досі не діє - його не підписав президент. Утім, навіть якби й діяв, довести наявність у людини двох паспортів практично неможливо. Щоби стягнути штраф, порушник має прийти до міграційної служби і заявити сам на себе.
"Таких фактів я не знаю - щоб хтось уже заявив про те, що має паспорт іншої держави", - каже керівник організаційно-контрольного відділу Чернівецької ОДА Іван Пазяк.
Попри те, що в Україні подвійне громадянство заборонене, лише на Буковині - за неофіційними даними - до п'ятдесяти тисяч жителів мають румунські паспорти.
27-02-2013, 09:42
0
3 294