Питання про недоступність пандусів для інвалідів, які вимушені пересуватися на візках, для Юрія Півня, заступника директора Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, який третього грудня проводив прес-конференцію, виявилося найскладнішим.
Чиновник зазначив, що в управлінні соціального захисту знають про таку проблему.
-У своїх установах ми встановлюємо такі пандуси, які відповідають усім нормам і цілком придатні для використання. Хоча й сам намагався піднятися пандусом в головному управлінні, де я вважав, є ідеальний під’їзд. Але й мені, здоровій людині, було важко, - зазначив пан Юрій.
За словами посадовця, нині жодну будівлю не здадуть в експлуатацію, якщо вона не має пандуса. "Наші працівники входять до комісії, яка дає дозвіл на експлуатацію новобудови", - зазначив чиновник.
Водночас, в області є чимало підйомів збудованих формально – під великим кутом, покритим плиткою зі слизькою поверхнею.
-У старій частині міста пандуси, які будувалися з 2005 року зроблені нашвидкоруч, - погодився чиновник. - Але їх досі не переробили.
На запитання кореспондента molbuk.ua чому ніхто не контролює дотримання норм при будівництві і чи нестимуть винні посадовці, які дають дозвіл на експлуатацію будови, за це відповідальність, чиновник не зміг відповісти.
- Ми вивчатимемо це питання.., - сказав він.
Цифри до теми
1450 буковинських інвалідів потребують спеціалізованого авто. У 2012 році інвалідам видано 23 автомобіля (13 - нових, 4 – гуманітарних, 6 - дісталося після смерті інваліда);
3000 осіб перебувають на черзі на отримання путівки в санітарно-оздоровчі заклади. Цього року видано 465 путівок.
3-12-2012, 17:32
0
2 406