Буковинці активно запасаються доларами. Значну частку доларових заощаджень земляки віддають на збереження банкам. Банківські рахунки у гривні та євро також обмінюють на долари. За даними Чернівецького управління Нацбанку, депозитні доларові вклади у вересні зросли на 0,6 відсотка і становили 65,9 відсотка від усіх депозитів в іноземній валюті. Водночас банківські вклади у євровалюті та гривні зменшилися відповідно на 0,8 та 1,1 відсотка.
Також статистика зафіксувала значні обсяги куплених доларів. Буковинці за минулий місяць купили понад 26 мільйонів доларів – на дев’ять мільйонів більше, ніж у серпні.
– Справді, нині буковинці здебільшого забирають гривневі вклади з банків і частково повертають їх у валюті, – пояснює molbuk.ua фінансист Григорій ПРОХОРЕНКО. – Зараз банкам потрібні ресурси і в іноземній валюті, і в гривні. Тому ставки на валютні вклади банки поки що не знижуватимуть. Навпаки до кінця року ми ще побачимо багато акцій від різних банків, щоб більше заохотити людей приносити свої кошти.
Нинішні депозитні відсотки у різних валютах розподілені так, що зберегти свої кошти реально. Якщо трохи втрачаєте в доларах, можете заробити на гривнях, і навпаки.
– Чи виправдається переведення гривні в іноземну валюту, нині важко оцінити, – каже фінансист. – Надто полярними є твердження стосовно майбутнього гривні. Послабити гривню вигідно нашим експортерам, їх не завадило би підтримати.
Високі депозитні ставки на гривневі вклади триматимуться ще кілька місяців. До кінця року відсотки не лише втримаються, але й трохи зростуть. Бо фінансові установи традиційно запропонують новорічні акції. Втім, коли мине пік паніки, люди заспокояться, а ставки поступово зменшуватимуться. Насамперед на гривневі вклади. (Ліна НАГІРНЯК)
ДумкаІгор ШКОЛА, професор, доктор економічних наук:– Один з урядовців нещодавно обмовився, що у бюджет буде закладено курс долара 8,4 гривні. Якщо це станеться, очевидно, що такий курс – лише початок. А впродовж наступного року гривня може ще більше девальвувати.
Варто врахувати, що зі здешевленням гривні ціни зростуть. Щоби придбати товари, потрібно буде більше гривень. Тому негативні очікування буковинців цілком виправдані. Те, що вони обмінюють гривні на долари, збереже їхні заощадження.
Нинішні високі відсотки на гривневі депозити і справді збережуть кошти від втрат. Але банки, підвищуючи ставки, переслідують власні цілі: отримати більше коштів від людей. Цифри Заощадження буковинців у вересні
На 58 мільйонів гривень збільшилося коштів на депозитах;
3 мільярди 155 мільйонів гривень зберігають у банках.
18 мільйонів гривень буковинці забрали із гривневих депозитів.
1 мільярд 582 мільйони гривень залишилося на гривневих депозитах.
76 мільйонів гривень поклали на рахунки в іноземній валюті.
1 мільярд 573 мільйонів гривень лежать на депозитах в іноземній валюті.
17 мільйонів 480 тисяч доларів буковинці продали.
26 мільйонів 100 тисяч доларів буковинці купили.
18-10-2012, 09:48
0
2 920