Фото: Штефана Кьока
У Чернівцях знімають фільм про життя євреїв. Автори годинами записують інтерв'ю з людьми.
"Робота над документальним фільмом – це дуже великий досвід, цінні знання, – 11-класниця Чернівецької гімназії №1 Тамара СОЛОВАН сидить у компанії своїх друзів із німецької знімальної групи і з неабиякими враженнями розповідає про документальний фільм про життя сучасної єврейської молоді, який знімають у Чернівцях. – Вчора ми записували історію єврейської дівчини, яка розповіла про прояви антисемітизму її однолітками. Мені було боляче це слухати. У 14 років вона товаришувала з юнаком, якось потрапила у компанію його друзів. Вони виявилися скінхедами і хотіли побити дівчину, але на поміч прийшли її друзі... І все одно вона лагідна і дуже добра до людей".
"Годинами знімаємо важливі відверті історії"
Доки розмовляємо зі школярами, україно-німецька команда готується до наступного запису. Робоча назва фільму – "Нові шанси?". Він покликаний глибоко розкрити чернівецьке життя молодих євреїв. Через короткі документальні інтерв’ю творці прагнуть навчити молодь толерантності, нагадати про страшні сторінки з історії. Разом із викладачами та школярами Чернівецької гімназїі №1 над фільмом працюють педагоги, режисер та студенти із Берліна та Штральзунда. Фінансує зйомки фонд Erinnerung, Verantwortung, Zukunft, заснований у Берліні 1960 року. Після зйомок фільм презентують в Україні та Німеччині, його використовуватимуть на уроках історії та демонструватимуть на різних фестивалях.
– Наші герої дуже різні. Їхній вік – від 10 і до 25 років, – розповідає куратор проекту, вчитель німецької мови Чернівецької гімназії №1 Марина ВОЛОЩУК. – Годинами ми знімаємо важливі відверті історії, а потім виходить потужний емоційний короткометражний фільм. Під час зйомок відчуваєш драйв, а діти радіють, що саме вони це зробили... У Чернівцях ми вишукуємо героїв, працюємо щодня багато годин. Своїм фільмом хотіли б навчити людей історії рідного краю, бути толерантними і, знаючи трагічну історію, не повторювати її у майбутньому.
Процес зйомки – у розпалі
– Документальні фільми дуже важливі, – наголошує керівник проекту, німецький педагог засобів масової інформації Штефан КЬОК. – У документальних фільмах можна відобразити інтенсивність повсякдення, показати дійсність повно, яскраво. Також можна посилити сприйняття правди. Ми використовуємо засоби, які зближують людей швидше, ніж при читанні книги. Адже коли читаєш фахову літературу, тобі потрібно багато днів, а фільм швидше доносить інформацію, справляє велике враження.
– Зауважу, що в нашому фільмі йдеться про те, як живе єврейська молодь у місті Чернівці, – пояснює Штефан Кьок. – Вона ізольована чи інтегрована у життя суспільства? У зйомках бере участь чимало людей – їх знайшли завдяки зйомкам двох попередніх фільмів Bukovina Style та Schalom ich bin Mentsh (знімали у Чернівцях 2008 та 2011 років, – авт.). Ми напрацювали велику інформаційну базу. Нині ж процес зйомки у розпалі, а ми в очікуванні цікавих історій...
Німецька студентка Анна ДОМІНІКОВСЬКЕ каже, що у Чернівцях вона вдруге і дуже вражена нашим містом. "Мені дуже подобається менталітет людей – вони милі, добрі! А ще дуже легко працювати з українською молоддю..." У свою чергу, німецький студент Штефан ФОТ зауважує, що зйомки фільму принесли йому дружбу з українцями, а ще він відкрив для себе живу історію.
27-07-2012, 10:21
0
4 180