Задуха риби у Чернівецькій області пов'язана із неналежним доглядом за ставками їхніх орендарів. Кількість риби у ставку може бути завеликою, а водойма не отримувати належного догляду.
- Найбільш ймовірно, що риба у водоймах Буковини гине через задуху, - вважає Олексій ХУДИЙ, доцент кафедри біохімії та біотехнології ЧНУ ім. Федьковича, - Останніми роками в області було багато схожих випадків. Найчастіше риба гине вночі, коли водорості та інші водяні рослини не виробляють, а навпаки споживають багато кисню. На ставках можуть бути порушені норми щільності посадки риби.
Можемо провести аналогію, чому в школі заставляють провітрювати клас: чим більше людей у кімнаті, тим менше свіжого повітря. Концентрація забруднюючих речовин може по-різному впливати на організм риби в різні пори року. Взимку вона не є загрозливою. Та при надмірно високій температурі риба гине.
Мало хто з рибоводів здійснює моніторинг гідрохімічних показників. Здійснювати такі роботи самотужки досить складно, бо для цього необхідне вартісне обладнання, реактиви. У кращому випадку роблять епізодичні обстеження. Однак, платити за такі аналізи СЕС чи ветеринарній службі не хочуть. Ці явища на водоймах Буковини не є катастрофічними, однак завдають значних збитків як фермерам-рибоводам, так і природі.
25-07-2012, 17:01
0
2 221