Минулої неділі Театральна площа Чернівців перетворилася на велику сцену під відкритим небом. Тут уперше в Чернівцях відбулося театралізоване свято буковинської сорочки.
Глядачі змогли побачити понад 350 буковинських автентичих костюмів. Майже 200 із них – із колекції відомого етнографа, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Шкрібляка. Саме йому належить ідея проведення свята. Свято розпочав народний фольклорно-етнографічний колектив "Прилипчанка" із Заставнівщини.
Народним строям учасниць – понад сто років. Жінки співали давні буковинські пісні та відтворювали процес підготовки пряжі до ткання. А учасниці клубу "Успішна чернвячанка" у буденних старовинних одежах і хусточках продемонстрували традицію відбілювання полотна на сонці .
Із чотирьох сторін Театральної площі вийшли у народних строях фольклорні колективи, які представляли чотири регіони краю. Свої костюми та вишиванки показали і учасники фестивалю "Буковинські зустрічі" з Угорщини, Румунії та Польщі. На алею зірок виплили, наче лебідки, дівчата-моделі у довгих сорочках і свіжосплетених вінках. Вони відтворили обряд святкування Івана Купала.
А успішні чернівчанки показали, як колись проходив Петрівський ярмарок у Чернівцях. Завершилося свято буковинським весіллям, на яке чернівчан запрошували молодий з молодою у святкових одежах. Їх супроводжували гості – успішні чернівчанки з чоловіками та дітьми. На весілля прийшли всі учасники дійства – майже 350 осіб. Взявшись за руки, вони створили велике коло навкруги площі.
16-07-2012, 21:32
0
4 147