Літр дизелю на чернівецьких заправках з імпортним та вітчизняним пальним днями подешевшав на 20 копійок. Здешевленню пального на українських АЗС є всі передумови, кажуть експерти.
"Світові ціни на нафту почали знижуватися ще на початку квітня. Відтак нині є причини для зниження цін на нафтопродукти в Україні, – вважає Сергій КУЮН, директор консалтингової групи А-95.
Хоч економічні причини для зниження цін є, однак цифри на табло АЗС не змінюють.
Днями лише незначно подешевшала солярка. І на цьому зниження цін на пальне може припинитися. А якщо ухвалять законопроект щодо плаваючої акцизної ставки, то ціни, навпаки, можуть ще більше зрости. Бо фахівці сумніваються, що цей документ стабілізує ринок.
Віталій ПЕТРЕНКО, експерт із питань нафтового ринку:
– Влада все робить для того, щоб ціни на бензин не знизилися. Йдеться про плаваючу ставку акцизного збору. Наразі ще рано про це говорити, бо рішення ще не прийняли. Але те, що відомо про механізм дії нової ставки акцизу, – вона не зможе стимулювати прийнятні ціни на бензин в Україні. Скажімо, якщо підприємець придбав товар і заклав у собівартість вищу ціну, то згодом, коли ця ціна впаде, підприємець все одно не зможе її знизити. Нова ідея спрямована лише на збільшення надходжень до бюджету.
Нині важко спрогнозувати, коли ціни на бензин упадуть і на скільки. Цілком імовірно, що вони взагалі не встигнуть знизитися. Нинішнє зниження цін на світову нафту короткочасне. Хто встигне у цей час закупити дешевший товар, той і зможе потім знизити ціни. І то за умови, якщо не буде спекулятивних моментів на ринку.
25-05-2012, 10:17
0
2 450