У Чернівецькому музею народної архітектури та побуту встановили карпатського Чугайстра. Цю дерев’яну скульптурну композицію подарували торік Чернівцям на День міста учасники фестивалю народного мистецтва "Різьбярське диво". Цього казкового героя виготовили члени Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Володимир Денисов і Сергій Кузнєцов та студент київського "Інституту реклами" Віктор Тащук.Тепер містичний Чугайстер житиме в містечку "Буковинська казка", яку планують створити в музеї.
– Ми хочемо створити на території нашого музею ціле дитяче містечко, де малюки потраплятимуть в народну казку. Тут будуть дерев’яні скульптури, старовинні гойдалки, – поділився планами виконуючий обов’язки начальника науково-освітнього відділу музею Віталій САВЧУК. – Діти зможуть дізнатися багато цікавого про давні звичаї і традиції Буковини, фольклор, пісні, танці.
Скульптурну композицію "Карпатський Чугайстер" встановили на спеціальній бетонній подушці, яка захищатиме дерево від гниття. Музейні реставратори оброблять її спеціальними сумішами і консервантами від плісняви та вологи. Як розповів Віталій Савчук, у музеї також створять спеціальну зону "Стародавня Буковина". Тут встановлять старовинну гончарну піч, вириють каркасну землянку. Також обладнають живий куточок, де житимуть кози та овечки.
Досьє "МБ" Згідно легенди, у давні часи Чугайстер жив у Карпататах. Гуцули кажуть, що це чоловік, заклятий сусідом. Він був велетенського зросту, як смерека, оброслий шерстю, з довгою бородою та блакитними очами. Веселий та життєрадісний – любив танцювати і співати. А ще полював на мавок, які заманювали молодих лісорубів і пастухів у глибокі нетрі та губили їх. Оберігав ліс від злих людей і захищав бідних.
18-05-2012, 15:10
0
3 053