Дощ, щоправда, зменшив кількість охочих взагалі виходити на вулицю, не те що проходити тест. І все ж тести на ВІЛ/СНІД та гепатит С пройшли 50 людей. На щастя, жоден тест не виявився позитивним.
-Молодь ставиться до проходження тестів саркастично, мовляв, мене це не стосується, - розповідає Президент Чернівецького благодійного фонду "Життя заради життя" Тамара Ліпатова. – Їх потрібно вмовляти, переконувати. Тоді як у червні під час такої ж акції літні люди просто в чергу ставали, щоби зробити тест.
Роздавали під час акції і презервативи. Щоправда, дехто з молоді соромився їх брати, хоч по очах і видно було, що така річ їм згодилася би.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість носіїв, у яких виявлені маркери гепатиту С, - понад 180 мільйонів. Кількість людей, інфікованих вірусом гепатиту С, вже сьогодні в десятки разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих.
За дев’ять місяців 2011 року з діагнозом ВІЛ обласним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом взято на облік 79 людей, з діагнозом СНІД – 13. Найбільш розповсюджений шлях зараження ВІЛ в області – статевий.
Станом на перше жовтня 2011 року в Центрі зареєстровано 594 особи, з них – 105 з діагнозом СНІД. Серед цих 594 на обліку перебувають 80 діток (у 50 з них наявність ВІЛ-інфекції підтверджено, у 30 – на стадії підтвердження).
Такі дані надав фонд "Життя заради життя".