Діловий сезон у розпалі, чого не скажеш про ринок нерухомості. За словами рієлторів, низький попит на квартири здешевлює їх. Сталими залишаються ціни, хіба що на житло у "Старому фонді". Водночас, досить високим попитом користується земля. Чернівчани шукають місце під сонцем за межами міста. Втім, масовим це явище ріелтори не вважають, швидше поодинокими випадками: у всі часи певна частина городян переселяється жити подалі від асфальту і ближче до землі.
Раїса ЦЕПІЛОВАН, директор агентства нерухомості "Біржа нерухомості":
- Останні декілька місяців потрохи дешевшають одно- та двокімнатні "хрущовки". Але не зважаючи на це, вони все одно цінуються, здебільшого через низьку ціну. Слабенький попит також і на житло від 55-60 тисяч доларів. Дорогі квартири за 75-120 тисяч доларів "Старого фонду" зараз купують дуже рідко.
- Впродовж останнього кварталу на 0,5-1 відсоток щомісяця дешевшають "чешки" та "панельки". Незмінними цінами залишилися хіба що на квартири у гарному стані з ремонтом у "Старому фонді", - розповів Сергій БОСОВИК, директор агентства нерухомості "Ваш ковчег". – Дещо збільшився попит на землю – чимало охочих придбати ділянку під забудову за межами Чернівців. Так, залежно від місця, відстані до комунікацій і траси сотку пропонують від тисячі до трьох тисяч доларів. При чому, три чи тридцять кілометрів до Чернівців – немає значення. Втім, за бажанням, можна знайти й ділянку ціною у 500 доларів за сто квадратних метрів.
Цікаво Найдорожче житло купують любителі старовини- Традиційно найдорожче міське житло знаходиться на вулиці Крилова (район "Старого фонду"), - розповідає пані Раїса Цепілован.- Квартири на цій та прилеглих до неї вулиць оцінюють у 150-160 тисяч доларів. Там будівлі румунської епохи, вони навіть більше цінуються, ніж австрійські, через більшу міцність будинків і нестандартність планувань. Кажуть, що і до нині невідомий рецепт виготовлення румунської цегли, наче вона замішана на жовтках та невідомих матеріалах. Вона надзвичайно міцна і через сто років її розбити неможливо.
Водночас, нині такі покупки – велика рідкість, тому господарям доводиться знижувати ціни. За такі гроші можна придбати, наприклад, двоповерховий особняк середнього рівня у царських селах під Чернівцями. Тому, зазвичай, такі квартири купують любителі "Старого фонду" з числа емігрантів для своїх рідних чи заробітчани, яким пощастило заробити великі суми.
Скажімо, нещодавно була продана квартира в районі вулиці Української за 160 тисяч доларів. За рахунок горища її переобладнали у дворівневу квартиру, верхній поверх обладнали під мансарду, зроблено дорогий ремонт. У квартирі чотири кімнати, загальною площею 138 квадратних метрів.
- Колись, років зо три тому, така квартира коштувала би 230 тисяч доларів. Та й продавалася, очевидно, би швидше. Ця ж квартира продавалася майже рік. (Ліна НАГІРНЯК)
28-09-2011, 18:05
0
4 221