За даними Міністерства юстиції Україні, з 1991 по 2009 рік в Україні було проведено 150 місцевих референдумів: 50 – з питань адміністративно-територіального устрою; 34 – з питань зміни назви населеного пункту; 31 – з інституційних питань, включаючи дострокове припинення повноважень представницьких органів місцевого самоврядування; 13 – з питань благоустрою населених пунктів; 12 – із земельних питань; 10 – з інших питань.
Про це повідомив координатор ініціативної групи "Спільними зусиллями захистимо Чернівці" Олег Ботушанський.
Нормативні підстави для проведення місцевих референдумів в Україні визначаються Законом України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми". На думку цілої низки експертів, цей закон дає достатньо правових підстав для проведення місцевого референдуму. Зокрема, таку думку в інтерв’ю радіо "Свобода" висловлював і міністр юстиції Олександр Лавринович. Міністр недвозначно дав зрозуміти, що попри "проблематичність проведення таких референдумів сьогодні", місцеві референдуми на підставі цього закону проводити можна. "Тут якраз інституційних змін суттєвих не відбулося на цьому рівні", - зазначив Олександр Лавринович.
Отже, ст.6 закону "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" декларує можливість проведення референдуму з питань припинення повноважень відповідної місцевої ради або її голови. Відповідно, ст. 13 цього ж закону прописує необхідні передумови для проведення референдуму, а також вказує на те, хто може його ініціювати. Таке право закон надає половині складу місцевої ради або одній десятій частині громадян, що проживають постійно на даній адміністративній території і мають, відтак, право брати участь у референдумі.
Проведення місцевого референдуму передбачено Статутом територіальної громади міста Чернівців.
Отож, проведення місцевого референдуму про припинення повноважень Чернівецької міської ради шостого скликання не є "політико-емоційним вихлопом", а безпосереднім правом територіальної громади Чернівців вирішувати передбачені законом питання шляхом прямого волевиявлення. Жодних підстав позбавляти громаду міста цього права ніхто не має.
Як повідомляв molbuk.com, нещодавно перший заступник голови Чернівецької ОДА Георгій Галиць назвав спроби ініціювати у Чернівцях розпуск міськради "політико-емоційним вихлопом", який ні до чого не призведе.
11-04-2011, 15:43
0
2 457