RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Відібраних торік неякісних продуктів та промислових товарів фахівцям управління у справах захисту прав споживачів вистачило на цілу виставку. Небезпечні товари вилучали і на ринках, і в магазинах. Більшість із них не має на упаковці інформації про виробника, склад тощо.

– Часто навіть самі продавці не знають, що продають, – розповіла Ніна ГОРЯНІНА, головний спеціаліст управління. – Наприклад, тверді сири розріжуть на шматки, обгортку викинуть, тож неможливо з’ясувати, хто ж виробник сиру. Або ковбас на магазинних вітринах чимало не те, що без вказівки виробника, а навіть без назви сорту.

За словами фахівця, харчові продукти доводиться бракувати лише за зовнішніми ознаками. Уже більше року управління не отримує жодних коштів на лабораторні дослідження продуктів.

Не кращі справи і з промисловими товарами. Особливо небезпечні електротехнічні товари. Китайські запальнички, кип’ятильники, світильники часто коштують копійки, однак можуть обернутися пожежею. "Гуртова ціна кип’ятильника на Калинівському ринку – 4,8 гривні. На ньому написано, що він виготовлений у Росії, навіть вказано місто. Але самі продавці зізнаються, що це китайський товар", – каже Анатолій СТРИЖИБОРОДА, головний спеціаліст обласного управління у справах захисту прав споживачів.

За його словами, із кожним місяцем обирати якісний товар споживачам стає важче через те, що перелік товарів, які підлягають обов’язковій сертифікації в Україні, тане на очах. Так, місяць тому з цього списку вилучили дитячі іграшки – тепер для їхнього продажу достатньо гігієнічного висновку. Також із списку нещодавно вилучили чимало видів консервів. Тобто щоби не витрачати зайві кошти на сертифікацію, бізнесові структури лобіюють свої інтереси. А споживачам у такій ситуації можна порадити хіба що купувати вітчизняні товари з усією необхідною інформацією на упаковці.

Важливо!

І одяг, і техніка, й інші промтовари мають так званий термін служби, після закінчення якого товар може бути небезпечний. "Термін служби для електротоварів вказують в інструкції і відраховують від дати виготовлення, – каже А. Стрижиборода. – Також там мають зазначати дії споживача після закінчення такого терміну – як товар утилізувати, чи підлягає він сервісному обслуговуванню тощо. Можливо, після закінчення терміну служби електротовар може загрожувати ураженням електрострумом чи виділяти небезпечні речовини. А якщо документів на товар немає, споживач не може знати, скільки років та чи інша техніка пролежала на складі і чи придатна вона ще до використання".
Надія МАКУШИНСЬКА

М’ясопродукти
у вакуумній упаковці

На таких харчах взагалі жодної інформації – ні про назву товару, склад сировини, вагу, дату виготовлення, термін придатності тощо. Часом навіть неможливо встановити, що в поліетилені – паштет чи зельц.

Цукерки-драже з іграшкою

Немає інформації про назву товару, склад сировини, із якої виготовлені цукерки, найменування та місцезнаходження підприємства-виробника, дату виготовлення, термін придатності, вікове призначення тощо. Машина іграшкова має гострі виступи.

Цукерки Bebeto

Їх відібрали у магазині в селі Чагор. Уся інформація на них – іноземною мовою. Відсутні документи, які засвідчують якість та безпеку.

Рис SMACZNE ZIARNO

Цей продукт невідомого виробника відібрано у магазині села Коровія. Уся інформація – іноземною мовою. Невідомо ні що це за продукт, ні як його готувати.

Продукт консервований

Іржаві банки невідомого виробника відібрали у магазині села Чагор. Що всередині – риба чи м’ясо – можна лише здогадуватися, бо інформація вказана лише угорською мовою.

Шкарпетки дитячі

Їх зняли з реалізації у чернівецькому магазині через відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про назву товару, склад сировини. Шкарпетки виготовлено винятково із синтетичної сировини.

Електрогірлянди 160 Golden Light’s

Цей цілком анонімний товар не відповідає жодним вимогам Держстандарту – ізоляція гірлянд не витримує однієї хвилини без збою або перекриття випробувальної напруги.

Дитячі брязкальця

У брязкальцях невідомого виробника застосоване поверхневе фарбування та прикріплена паперова аплікація, яка відклеїться, щойно малюк потягне іграшку до рота. Деталі брязкалець за невеликого зусилля відламуються. Вміст миш’яку в цих іграшках учетверо перевищує допустиму норму, кадмію – в 65 разів, а цинку – удвічі.

Туфлі дитячі

Їхні внутрішні деталі виготовлено із синтетичних матеріалів, що недопустимо для дитячого взуття. Верх взуття відклеюється від підошви, відсутні основна устілка, супінатор.

Електрокип’ятильник

Крім відсутності жодної інформації, цей кип’ятильник "грішить" ще й тим, що з’єднання електричного кабелю з приладом не унеможливлює потрапляння води та створює небезпеку ураження електричним струмом.

Нічний світильник
Mini Light

Під час виготовлення світильника використали легкозаймистий пластик, який може призвести до пожежі.

сорочки дитячі

Цей одяг для немовлят виготовлено винятково із синтетичної сировини. Річ після першого ж прання може розійтися по швах. 
23-03-2011, 12:55
Коментарів 0 Переглядів 2 446

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.