Через несправні пічки і димарі чи неправильну їхню експлуатацію у Чернівцях цієї зими вже декілька родин потрапили до лікарні з отруєннями. А 21-річну дівчину знайшли загиблою у квартирі на вул. Турецькій. Ми спробували з’ясувати, хто несе відповідальність за стан димарів і як запобігти подібним випадкам.
Сажотрусам не відчиняють двері У квартплату мешканців будинків комунальної власності включено регулярний огляд димарів і приладів опалення.
– Наше підприємство уклало угоду з ВСТ "Житловик" на обслуговування димовентканалів, – розповів директор "Регіон-Центру" Володимир ЧИТАЙЛО. – "Житловик", який має фахівців та відповідні дозволи і ліцензії, обслуговує більшу частину території міста. Умовами угоди передбачено не рідше двічі на рік – перед початком опалювального сезону і навесні – перевірку наявності тяги та прочищення за потреби димових каналів, а також огляд пічок.
За словами Володимира Читайла, сажотруси обов’язково повинні перевіряти димарі та пічки та у разі виявлення несправностей повідомляти ЖРЕПу. При цьому оглянути димарі можна і з даху та підвалу – часто така технічна можливість є. Але перевірити тягу в пічці чи газовій колонці можна лише з квартири. Отож сажотруси обов’язково повинні навідуватися до чернівчан додому.
За словами керівника "Житловика" Василя ТИМОФЄЄВА, до початку сезону їм вдається перевірити 80-85% квартир і будинків.
– До решти наші працівники не можуть потрапити з об’єктивних причин – або двері зачинені й господарів немає вдома, або квартиранти не пускають, або й самі власники не хочуть, бо самовільно переобладнали опалення, – розповів Василь Тимофєєв. – Якщо ж когось не застаємо вдома, залишаємо попередження з номером телефону – мешканець може з нами зв’язатися і повідомити, коли буде вдома.
Встановили котел – ремонтуйте димарОднак на свою квартплату чернівчани можуть отримати не надто багато. Зазвичай плата за обслуговування димоветканалів становить 2-4 гривні на місяць, яких вистачить лише на оплату здійснення огляду. Володимир Читайло запевнив, що у разі виявлення аварійного стану пічки чи димаря ЖРЕП несправність обов’язково усуне.
– Якщо йдеться про можливу загрозу життю чи здоров’ю людей, ми обов’язково знайдемо кошти і можливості, – сказав Володимир Читайло. – Але коли несправності виникають внаслідок ремонтів у квартирах і покращення умов – наприклад, мешканці самостійно перекладають пічки, замість пічок встановлюють котли – усувати недоліки вони повинні на власні кошти. Така ситуація склалася у будинку на вулиці Щепкіна – в одній із квартир була пошкоджена пічка, в інших через використання сучасних котлів довелося робити ущільнення димарів. Ці роботи проводили вже за кошти мешканців.
Володимир Читайло зауважив, що не всі чернівчани знають, як правильно користуватися газовими приладами. Трапляється, у квартири з газовими пічками переїжджають мешканці "спальних" районів чи із сіл, які не завжди знають правила безпеки. Поширеними є випадки, коли у квартирах встановлюють газові колонки чи котли без дозволу газовиків і з порушенням вимог.
Ігор ДОВГАНЬ
27-01-2011, 09:03
0
4 401