
Друкована машинка, ламповий телевізор, перший мобільний телефон… Зібрав цю ретро-техніку керівник гуртка "Юний винахідник" Олександр Грищенко, який працює у закладі 17 років.
Олександр Степанович проводить тут екскурсії для школярів і розповідає їм про те, з чого починалася звична для багатьох тепер техніка, йдеться у публікації "МБ".
У музеї є ретро-відділ, де зібрана стара техніка.
– Показую дітям патефон. Вмикаю – і вони дуже дивуються, як він працює без електрики, батарейок, акумуляторів. Показую їм, пояснюю це, – провадить Олександр Грищенко.



У колекції – десятки одиниць різної ретро-техніки: радіоточка, друкарська машинка, чорно-білі телевізори, перший відеомагнітофон, механічна камера, бобінні магнітофони, один із перших комп’ютерів.
– Розказую, як люди спілкувалися, коли не було мобільних телефонів, як розмовляли через стаціонарні телефони. Навіть є таксофон, який колись був на вулиці Кобилянської. Це один з останніх таксофонів. А ось цей перший мобільний телефон коштував, як пів квартири, – показує телефон Олександр Степанович. – Діти мають знати, з чого все починалося і як змінилося за роки. Тому хочу показати їм, як то було раніше.


Зібрані в музеї старовинні речі Олег Степанович купував сам. Шукав їх на ринку, що на вулиці Зеленій, на "блошиному ринку" в Одесі. Загалом збирав цю колекцію приблизно п’ять років.
– Уже багато техніки маю. Усе, що діти мають бачити і знати, все тут зібрали. Але мені дуже потрібна водяна лінза, яка робить маленьке зображення на телевізорі великим. Її поки не можу знайти, – каже чоловік.
У музеї також багато наукових експонатів, які зроблені руками дітей.

– Ми надсилали експонати на всеукраїнські виставки. Потім їх зберігали в одній із кімнат за скляними дверима. Побачили, що діти часто зазирають туди, їм цікаво. Так виникла ідея, що ці експонати потрібно виставити, щоб діти їх бачили, – провадить Олександр Грищенко.
За багато років керівник гуртка "Юний винахідник" зробив з дітьми багато цікавих експонатів.
Чоловік показує робота, зробленого з металевих відходів. Створили макет курорту "Буковель" із лижними підйомниками, макет видобування копалин на Місяці, підводне місто майбутнього, макет першої бази на Марсі.

Щоб таке зробити, діти вивчили багато цікавого про планети.
Також є чимало експонатів з відомих казок. Буратіно, який рухається під час читання книги. Собака, який танцює, коли йому дають кістку. Дроворуб, який рубає дрова, Вінні Пух і його друзі, які гуляють і співають пісеньку. Ворона, яка літає по колу. Баба Яга, яка сміється. Все це зробили діти своїми руками впродовж кількох місяців. Дуже часто експонати робили з підручних засобів.
Олександр Степанович розповідає й про інші цікаві експонати, наприклад, макет Дністровської ГЕС. Але для всіх у цій невеликій кімнаті вже не вистачає місця.
Ще одна частина музею – наукова. Там за допомогою різних експонатів пояснюють фізичні явища. Все це Олександр Грищенко показує і розказує на прикладах. Щоби краще зрозуміти механізми, цих експонатів можна торкатися, спробувати ними користуватися.
Сюди на цікаву півторагодинну екскурсію можуть приходити учні різних шкіл.


– Продумав усе музеї так, щоб дітям не було нудно. Усе тут поєднується з експериментами та іграми, – каже Олександр Степанович. – Показуємо багато цікавинок для дітей. Хочемо хоч трохи відвадити їх від гаджетів.
Як потрапити у музей
м. Чернівці, вул. Ореста Криворучка, 30 (колишня вул. О. Кошового)
Їхати автобусом №3, 4, 27 від автостанції вул. Садова.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram