В Україні ліквідувала схему викупу комунального майна, яка раніше була поширена і у Чернівцях

Новини Чернівців / політика, влада
496
0
В Україні ліквідувала схему викупу комунального майна, яка раніше була поширена і у Чернівцях


Орендарі більше не зможуть викуповувати комунальне майно поза аукціоном через "невід'ємні поліпшення"

В Україні більше не буде діяти схема викупу комунального майна шляхом "невід'ємних поліпшень". Ще 16 квітня Верховна Рада скасувала цей механізм, пише molbuk.ua.



Раніше завдяки цій схемі орендарі комунального майна викуповували приміщення поза аукціоном за умови, що вони здійснили невід'ємні поліпшення вартістю не менш ніж 25% від ринкової вартості об'єкта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подався лише один учасник: у Чернівцях здали в оренду приміщення колишнього РАЦСу

У пояснювальній записці до проєкту закону вказано, що за період із 2019 року до серпня 2024 року в різних містах України (Біла Церква, Бровари, Вінниця, Дніпро, Житомир, Кам’янське, Київ, Кременчук, Кривий Ріг, Луцьк, Львів, Миколаїв, Нікополь, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Ужгород, Харків, Черкаси, Чернівці, Чернігів) за такою схемою приватизували 732 об'єкти комунальної власності на загальну суму 945 млн грн.
Враховуючи, що на електронних аукціонах середнє зростання стартової ціни становить 61,7%, приблизні загальні втрати бюджетів міст становлять 583 млн грн.
Замість прямого викупу буде запроваджений обов'язковий аукціон. Орендар матиме переважне право на придбання майна за найвищою ціною, запропонованою на аукціоні. 

Мер Чернівців Роман Клічук на останній пресконференції розповів, що раніше ця схема справді була поширена у Чернівцях.



“Приміщення виводилися і кралися за рахунок “невід’ємних поліпшень”. І я колись через це написав заяву і вийшов з виконавчого комітету. Це була прекрасна схема, щоб це приміщення не купити, а вкрасти з бонусом 50-70% дешевше від ціни ринку. І можна проаналізувати, скільки таких приміщень вивели З 2015 по 2019 рік”, - пояснив Роман Клічук.

Він також розповів, щоб уникнути такої схеми, у Чернівцях приміщення почали продавати через аукціон.

“Бізнесмен бере в оренду приміщення, потім “лівим боком” організовує дозвіл зробити ремонт. Цей ремонт затверджується. А потім можна було ці гроші, які вклали у ремонт, або порахувати у рахунок орендної плати, або отримати першочергове право на викуп приміщення. Тоді цей же бізнесмен брав експерта і на приміщення, яке на ринку коштувало 100 тисяч доларів, робили експертизу на 20 тисяч доларів. І викуповували ці приміщення у міста без аукціонів. Проходив певний період і ці бізнесмени, перепродавали приміщення за сто тисяч доларів. Ось такий був бізнес. А зараз ми продаємо приміщення на аукціонах. Але приміщення, які знаходяться на першій лінії, ми реалізовувати не будемо, а занедбані приміщення продаємо”, - зазначив Роман Клічук.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують