Найпопулярнішими чоловічими іменами на Буковині у 1920-их роках були Іван, Василь, Петро, Федір, Костянтин, Теодор, Георгій. У 30-их роках минулого століття ім'я Василь стає ще популярнішим, Іван також не втрачає позицій. У Герцаївському районі популярне ім'я Михайло, у Глибоцькому - Георгій.
Такі дані розміщені на карті від проєкту ridni, пише molbuk.ua
У 1940-ві роки знову лідирують практично у всіх районах Василь та Іван. Також користуються популярністю Михайло, Дмитро, Георгій.
У 50-их роках кількість чоловіків, названих Василями, переважає "Іванів". А в Хотинському районі перші позиції займає ім'я Анатолій. У Вижницькому - Микола, у Герцаївському - Георгій.
У 60-их роках Василів у більшості районів - понад 70 відсотків. А от у Чернівцях на перше місце виходить ім'я Сергій. У Хотинському та Кельменецькому районах - Віктор.
У середині 70-их роках мода на чоловічі імена різко змінюється. Василь втрачає позиції, залишаючись лідером лише у Заставнівському та Глибоцькому районах. На Кіцманщині популярний Іван, на Сокирянщині та Новоселиччині - Віталій, Кельменеччині, Хотинщині та у Чернівцях - Олександр. У Путильському районі перший - Микола, у Вижницькому - Юрій, у Сторожинецькому - Сергій.
Всередині 80-их років мода на ім'я Олександр стала повальною по всій Україні. Найпоширенішим воно було в цей час і в Чернівцях, а також Сокирянському, Кельменецькому, Хотинському районах. Натомість Сторожинецький, Вижницький та Новоселицький райони обрали Івана. На Кіцманщині та Путильщині хлопчиків найчастіше називали Юріями. Василі традиційно залишилися популярними у Заставнівському та Глибоцькому районах.
У 90-их роках більшість повернулися до імені Іван. Також набуло популярності ім'я Андрій - зокрема, у Чернівцях. У Хотинському та Сокирянському районих залишилися у тренді Олександри. У Кельменецькому районі - Сергій, у Глибоцькому - Георгій.
Читайте також: Які жіночі імена були популярні у різних регіонах Буковини із 1925 по 1995 роки
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram